LIVE | Sporting – Miroslava

Sporting Suceava primește vizita celor de la Știința Miroslava, echipă aflată pe locul 10 in seria intai din Liga a III-a. Aflați pe poziția a 6-a, cu 21 de puncte, sucevenii speră la o victorie pe teren propriu în această după amiază. Meciul conteaza pentru etapa a XVIII-a și se disputa pe stadionul „Tineretului” din Falticeni. Rămâneți alături de GazetaSV.ro pentru a urmări evoluția scorului!

Sporting Suceava – Ştiinţa Miroslava [0-1]

Sporting Suceava: Pascal – Pantea, Kuruc, Ferariu, Bîgu, Azaharioaie, Stănescu, Apetri , Cutaș, Nechitoaia, Şuleru;
RezerveAbeni, Moldovan, Lesanu, Longher, Ivan, Cainari;

1′   > fluier  A inceput partida !

15′ > Un inceput de partida cu putine ocazii de ambele parti.Se joaca la centru.

20′ > Pascal scoate balonul de sub transversala, direct in corner.

20′ > Ferariu loveste bara laterala si Sporting rateaza astfel sansa de a deschide scorul.

30′ >  Oaspetii reusesc sa deschida scorul prin intermediul unei lovituri de la 11m transformata perfect;

35′ > Sucevenii domina acest final de repriza insa nu reusesc sa modifice scorul de pe tabela de marcaj.

38′ > Cutaș trimite un sut periculos din interiorul careului.Mingea trece putin pe langa bara.

PAUZA : Miroslava conduce cu scorul de 1-0 la pauza pe stadionul „Tineretului” 0-1

46′ > fluier A inceput repriza secunda !

55′ > Sporting forteaza cu nesavarsire egalarea, atacand cu intensitate spre poarta adversa;

55′ > Azaharioaie suteaza puternic insa mingea trece milimetric pe langa bara laterala;

60′ >  Cainari prinde un sut in forta, respinge goalkeeperul oaspete, insa  Nechitoaia urmareste balonul si reuseste sa inscrie golul egalizator;

67′ > Cainari este foarte aproape de a reusi golul de 2-1 insa portarul advers respinge;

75′ >  Şuleru o aduce pe Sporting in avantaj, inscriind un gol in urma unei faze de contraatac;

82′ > Leșanu expediaza un sut din prima spre vinclu, insa portarul de la Miroslava respinde miraculos;

88′ > Sucevenii se joaca cu ocaziile ratand din toate pozitiile;

90+3′ > fluier Final de meci. Sporting invinge cu 2-1.

SCOR FINAL: 2-1

Legenda:  – gol marcat   – cartonasul rosu   – penalty ratat