LIVE TEXT | Farul – Rapid

Stadionul Farul din Constanta va gazdui astazi,13 Aprilie, incepand cu orele 11:00, partida dintre ultimele clasate din liga a II-a : Farul Constanta si Rapid CFR Suceava. Va fi un meci de care pe care deoarece acest meci poate fi decisiv in lupta pentru salvarea de la retrogradare. Sucevenii au venit cu gandul la cele 3 puncte la Constanta insa vor avea cu siguranta un meci dificil.Rămâneți alături de GazetaSV.ro pentru a urmări evoluția scorului !

Farul Constanta – Rapid Suceava [1-2]

Farul Constanta: Curcă – Birău, Buzea, I. Popescu, Drugă – Săceanu, B. Nicola, Călinţaru, Ivanovici – Chiţu , Stoianof

Rezerve:  Neagu – Ghenciu, Băjan, Niţescu, Fuchs, Coteanu, Bumbac ;

Rapid Suceava: A. Preda – Doboş, Fl. Plămadă, Morariu, Semeghin – M. Petrescu, Velescu, Găldean, Sumanariu – Arotăriţei, Caragea

Rezerve: Zăvoi – Homneac, Negru, Sava, Pleniceanu, Chiriac, Cerlincă

1′   > fluier  A inceput partida !

10′   > Ocazie mare de a deschide scorul a celor de la Rapid Suceava. Arotăriţei scapa singur cu portarul advers insa acesta reuseste sa ii fure mingea.

14′   >  Gol Rapid Suceava ! Mihai Petrescu deschide scorul. Dobos centreaza perfect si Petrescu reuseste sa impinga mingea in plasa.

20′   >  Rapid Suceava majoreaza avantajul. Sumanariu primeste o centrare de la acelasi Dobos si reia in poarta constantenilor.

24′ > Florin Plamada atinge balonul cu bratul si se dicteaza lovitura de la 11 m.

25′  >  Gol Farul Constanta ! Chitu reuseste sa marcheze din penalty.

35′ > Ocazie mare de a egala a constantenilor. Stoianof trimite o pasa prin adancime pentru Chitu care reia puternic insa portarul sucevean este pe pozitie.

38′ > galben Berti este avertizat cu cartonas galben pentru o intrare neregulamentara la un adversar la mijlocul terenului.

40′ > galben Buzea primeste si el cartonasul galben pentru un fault asupra lui Sumanariu.

45+’ > fluier Final de repriza la Constanta !

SCOR PAUZA 1-2

46′ > fluier A inceput repriza secunda !

46′ > schimbare Schimbare la Constanta : Intra Nitescu – Iese Druga;

48′ >  Sumanariu expediaza un sut puternic la coltul lung insa mingea trece putin pe langa bara laterala !

48′ > Ocazie uriasa pentru constanteni. Stoianof trece pe langa golul de 2-2 . Jucatorul constantean este foarte aproape sa trimita mingea in poarta sucevenilor, in urma unei centrari venite de la Ivanovic din lovitura libera.

52′ > schimbare Schimbare la oaspeti : Intra negru – Iese Caragea;

56′ > schimbare Schimbare si la Farul Constanta : Intra Ghenciu – Iese Berti;

61′ > galben Velescu primeste cartonasul galben pentru o intrare in forta la un adversar.

63′ >  schimbare Schimbare la Suceava : Intra Chiriac – Iese Arotaritei;

69′ >  schimbare Schimbare la Farul : Intra Bajan – Iese Birau;

72′ > Semeghin trimite o centrare periculoasa in careul constantean, insa goalkeeperul advers iese si bocseaza.

73′ > galben Niţescu vede cartonasul galben;

74′ > Sumanariu trimite mingea in poarta adversa, insa de la margine se ridica fanionul. Gol anulat al sucevenilor pe motiv de ofsaid .

75′ >  schimbare Intra Pleniceanu – Iese Sumanariu;

82′ > Ghenciu face o preluare buna, are culoar de sut,insa reia mult pe deasupra portii.

88′ > Chiriac face o cursa de la mijlocul terenului, reuseste sa patrunda in careu, insa nu reuseste sa finalizeze in poarta adversa;

90+ > fluier Final de meci la Constanta !

SCOR FINAL 1-2

Rapid CFR Suceava se desprinde la 6 puncte de Farul Constanta, echipa aflata pe ultimul loc al ligii a II-a – Seria I.