Rezultatele etapei a 22-a

Liga a IV-a programează astazi meciurile din cadrul etapei a XXII-a. Rămâi pe GazetaSV.ro pentru a afla evolutia scorului in partidele de astazi!

GazetaSV.ro ramane cel mai importat site sportiv din judet care se ocupa cu live-uri meciurilor din liga a IV-a, liga a III-a si liga a II-a, fiind singurul care va tine la curet cu rezultatele, marcatorii si clasamentul tuturor partidelor.

| Bucovina II Fratautii Noi – CS Gura Humorului [0-0]

Juniori: 0-3

1′ – Start meci!

SCOR PAUZA: 0-0

SCOR FINAL: 0-0

| Viitorul Veresti – Minerul Iacobeni [3-3]

Juniori: 1-1

12′ –  Dumitriu 1-0

27′ –  Pista 2-0

37′ –  Ivan (Penalty) 2-1

SCOR PAUZA: 2-1

55′ –  Ivan 2-2

70′ –  Ivan 2-3

83′ –  Bujoreanu 3-3

SCOR FINAL: 3-3

| Progresul Fratautii Vechi – Bradul Putna [2-4]

Juniori: 1-3

22′ –  Gol Fratautii Vechi 1-0

35′ –  Tomescu 1-1

44′ –  Bostiog 1-2

SCOR PAUZA: 1-2

58′ –  Apostol (penalty) 1-3

75′ –  Tomescu 1-4

82′ –  Gol Fratautii Vechi 2-4

SCOR FINNAL: 2-4

| Avantul Volovat – Viitorul Liteni [1-1]

Juniori: 6-1

21′ –  Ailenei Fl. 0-1

SCOR PAUZA: 0-1

66′ –  Holca C. (autogol) 1-1

SCOR FINAL: 1-1

| Vointa Stroiesti – Zimbru Siret [1-0]

Juniori: 2-1

SCOR PUAZA: 0-0

75′ –  Draguta 1-0

SCOR FINAL: 1-0

| Moldova Draguseni – Somuz Falticeni [5-0]

Juniori: 1-3

10′ –  Pânzariu 1-0

21′ –  Trofin 2-0

29′ –  Trofin 3-0

37′ –  Onofrei 4-0

75′ –  Pavăl 5-0

SCOR FINAL: 5-0

FINAL | Somuzul Preutesti – Sporting II Suceava [3-0]

Juniori: 3-0

Legenda:  – gol marcat   – cartonasul rosu   – penalty ratat  – incidente

47 Comentarii

1. Putna a dat 4 goluri sa ajunga pentru toti crispatii care ii critica, pentru ca are jucatori de milioane care stiu intradevar cu mingea!!! Sunt curios daca cineva care a vazut meciul poate acuza Putna de ceva?

1. a fost blat.Cardei si Breniuc nici nu au vrut sa traga la poarta la 2-1.s-au cerut si afara.V-a dat voie primarul sa vindeti meciul?echipa de fomisti ce sunteti.mai vreti sa mai venim la meci.mercenarilor…!!!cate victorii aveti acasa in retur.chiar va bate toata lumea?era mai bine la liga 5.
    ]

2. Ce tot vorbiti de blat,asta e valoarea lor.Pacat de oamenii ce vin la meci.Acei (fotbalisti)de la Progresul sunt dati afara,de pe la echipele unde au(jucat),din cauza caracterelor infecte pe care le au.Daca le oferi o bomboana pe bat s-au vandut in secunda doi.Din cauza neprofesionalismului ce conduc aceasta echipa s-a ajuns aici.

3. ba macar taceti daka nu stiti nimik …. vezi ka la pauza meciului unu de la putna sa dus sa se milogeasca sa ii lase si astia au zis nuuu..dar 2 -3 jucatori de la fratautii vechii s-au cam vandut …rusine

4. am fost la meci la fratautii vechi-bradul putna … deci in afara de nr.7 nr.8.nr 10.nr 9 nr 11. si a mai intrat nr 6. restul praf ..au alergat baietii astia de le-au sarit apa in cap din cauza unor jigodii ca breniuc si cardei oamenii cu blatu au suferit niste oameni care am auzit ca baga bani la echipa chiar si la infrangeri au prime….rusine 🙁 nu mai jucati fratilor daka nu mai puteti . nu mai chinuit fotbalul … a plecat blatistul de coji si au venit altii .

5. sunteti niste tampiti putna e o echipa foarte curata daca facea meciuri murdare nu facea egal acasa cu humor si liteni avem jucatori si gata ciocu mic ……

1. Cum puteti spune ca Putna face blaturi microbistilor: uitati-va la ultimile 4 goluri ale lui Tomescu, credeti ca aceste executii le poti cumpara de undeva, sau are valoare jucatorul??????????????????????????????????????

2. Dacă sunt aşa curaţi de ce au venit cu bani la Humor şi la Iacobeni in meciul cu Preuteşti, incât au jucat la rupere? Au recunoscut şi băieţii celor două echipe după meci. Asta e valoarea lor…BLATIŞTILOR !

6. executii?? ale sunt suturi la poarta normale …la golul 2 si la golul 3 portarul prindea peste se face ca aluneca :))

7. sunt neutru.dar chiar asa draguseni 1 2 3 4 5 .jucatorii aia chiar nu au nume?CHIAR si eu din liga 5 m-as simti jignit…

8. O echipa curata Putna!pfff ce cautau in vestiarul nostru la pauza?desi conduceau :))))!Bafta la blaturi dar in alte parte … la noi ‘omeniile” nu merg.Asta e valoarea echipei din Fratauti in momentul de fata.

1. au vrut sa vada daca au aluns banii la breniuc si cardei.tu stii ca,cardei joaca la minifotbal in echipa cu tomescu,si in tur a jucat la putna?sau ca breniuc a jucat cu apostol,romaniuc,tugui?cardei a facut un fault cadou pt. lovitura libera a lui tomescu iar breniuc un penalti vizibil si de pe luna(dupa pauza).am fost la meci si am vazut cum au plecat toti spectatorii(majoritatea de la pauzza).un blat ordinar,facut cu niste jucatori pe care primaria fratautii vechi ii plateste cu 1-2 milioane pe meci.iar cei de la putna se lauda cu valorile lor.toata lumea cunoaste prietenia lui cretan cu covasa.daca n-ar fi cretan la ajf,putna ar fi ……bine ca au bani

9. vedetele de la falticeni au mers la draguseni cu figuri si aere d vedete si leau dat draguseniu cu terenu in cap bv baieti bv trofin si toti ceilanti

1. Ceilanti da… Probabil tu esti mogletele ala care probabil se chinuia sa mearga pe margina terenului si printr-un oarecare vant mai trecea si prin teren si la acelasi vant se mai adauga si ridicarea fanionului de catre tusier.

10. ei asa merg tot timpu…..la putna iau 8 degeaba au amanat meciu tot iau bataie…..)) sa iei 5….cam rusine…)) nu au avut hambitie?

1. Hambitie nu hau avut haia, nu cum hai havut tu hambitia de a lasa un comment aici. 3-1 sevilla si sta sus si in finala, in schimb penibil esti tu si cu surioara ta care se imbraca din prelata unui camion 🙂

11. vedeti-va de fotbalul vostru si nu mai cautati scuze si acuzatii la adresa altora, ca sunteti penibili! asta numai la noi se poate intampla!

12. de la toamna ii ve-ti vedea pe stoian breniuc ionesi la molidul putna , asta daca le va iesi manevra, dar noi fraierii nu credem ca le va iesi , domnule covasa , chiar nu intelegi nimic?

13. Domnu Covasa,te credeam un om cu un caracter cat-decat,dar te-ai vandut.Sa va fie rusine daca este asa.Nu uitati cum si cine va promovat.

1. vezi ca domnul Covasa este un om cu caracter ..nu stiu ce om mai da prime la infrangeri..e adevarat ca a fost la puaza unu de la putna dar el nici na vrut sa auda..a zis ca ,nu isi bate joc de transpiratia baietilor pentru niste bani amarati ,au castigat pe merit putna .asta este valoarea noastra acum ..toata stima pentru Domnul Covasa

14. la 1 la 0 ptr fratauti un jucator suspendat a plecat pe banca sai spuna lui cretan ca sint si spectatori de la preutesti la meci moment in care cretan a pus mina pe telefon si a sunat la autoritati la 2 la1 stoian a dat in bara din acele pozitii el nu iarta singuri care sau daruit au fost cei de la patrauti rusine breniuc stoian giza cirdei sinteti niste blatisti probabil ca daca va promiteau ceva cei de la preutesti poate poate dar numai daca nu juca acei 4 jucatori rusineeeeeeee.

1. ai vazut meciu ce au facut tiganii de la patrautii ? la 1-0 rateaza ala de la patrauti cu poarta goala si la 1-2 fundasul de la patrauti face penalti vai de capul lor .lasati-va in pla mea ca aveti 200 de kg nu mai puteti alerga .

15. ba taranusilor care sunteti voi pana acuma acuzati preutestiul de blaturi acuma cand ati vazut ca e pe cale sa piarda locu 1 incepeti ca spuneti de putna ca face blaturi vai si amar de capu vostru habar nu aveti ce inseamna fotbalu asa ca taceti drq vorbiti sa va bagati si voi in seama

1. Asa este. Nu mai aruncati cu noroi in Putna. Daca vreti sa vedeti realitatea uitati-va la clasament, chiar daca pentru unii e dureros. Pentru mine un lucru e clar: Preutestiul a castigat acasa cu Putna numai datorita arbitrilor cu 2 greseli care s-au vazut si de pe luna la ambele goluri care le-au marcat, iar Putna a castigat fara drept de apel 100% pe teren, acest lucru fiind recunoscut si de antrenorul lor care a declarat dupa meci ca arbitrajul a fost foarte bun.
      Tuturor celor care fac declaratii jignitoare despre Putna, in numele echipei, va fac o invitatie pentru toate cele 5 meciuri care ne-au mai ramas de jucat in acest sezon, si dupa aceea astept comentariile voastre pe gazeta.
      Fie ca cel mai bun sa castige, Fortza Bradul Putna!!!

16. La fratauti s`au remarcat 3 fotbalisti anul asta.. numarul 10,numarul 8 si numarul 7..baietii astia chiar joaca cu sufletul!! bravo lor.. de restu nu are rost sa vorbim..lucrurile incep sa iasa la iveala..

1. ai dreptate .. daca ar ramane si anul asta la echipa si ar mai aduce vreo 4 5 juniori ar face o echipa bunisoara si curata .

17. spune ti ca, cardei a facut blat..dar ati vazut meciul ? cate pase a primit el tot meciul..astia de la echipa nu le convin ca a venit cardei si lelcum la echipa ..joaca numai intree ei..suceava si patrauti. multi nu au nici o tragere de inima la meciuri ..vin doar cu prezenta..

1. ai dreptate.dar cu breniuc ne-am lamurit.e cel mai mare blatist si betiv din judet.de ce nu-l da nicu afara?de ce se dau un milion din banii primariei acestui tradator care a facut un penalty de cascadorii rasului?oare noi nu avem copii la maneuti si fratauti?am auzit ca stoian ia doua milioane pe meci.pt. ce?ca sa se injure cu spectatorii?cred ca sunt cel mai bine platiti din judet si de abia au castigat doua meciuri.ori sa nu le mai dea bani,ori sa-i dea afara

18. sunt un spectator neutru la lupta dintre putna si preutesti…..de ce cand a fost preutestiul pe primul loc ziceau toti ca fac numai blaturi si acuma cand putna are cele mai mari sanse sa termine pe primul loc se zice ca ei fac blaturi????amandoua au echipe bune dar nu pentru liga 3…..

1. CORECT ! Pentru liga a III a trebuie jucători bine pregătiţi, condiţii foarte bune, teren ca-n palmă, nu ca la Putna şi…cât mai mulţi bani.