Duminică | Voluntari – Rapid

Rapid CFR Suceava joaca astazi, cu incepere de la ora 11.00, pe terenul celor de la FC Voluntari, intr-un meci din cadrul etapei a X-a a Ligii a II-a. Ramai alaturi de www.GazetaSV.ro pentru a afla evolutia scorului si marcatorii meciului din Ilfov.

Partida va fi arbitrata de o brigada formata din centralul Marian Balaci (Drobeta Turnu Severin), asistat de Bogdan Velicu (Bucuresti) si Adrian Marginean (Aiud).

Meciul a fost amanat pentru duminica, ora 11.00, din cauza vantului puternic.

Clubul sucevean va trebui sa plateasca o noapte in plus de cazare in Bucuresti.

Jucatorii ilfoveni trebuiau sa participe diseara la nunta golgheterului Marius Ene. Colegii sai au intrat in cantonament, iar Ene a plecat la Targoviste sa se insoare. Atacantul celor de la FC Voluntari va lipsi maine de pe teren. „Daca castigam maine, petrecem trei zile si trei nopti„, au anuntat ilfovenii la Sport Total FM.

Marius Sumudica si Narcis Raducan erau prezenti astazi, in tribune, la Voluntari.

39 Comentarii

1. vrem sa mergem la botosani, nu suntem in galerie, cum putem ajunge la botosani la meciul cu petrolul?
    se pun la dispozitie autobuze ? cat costa pala la botosani?
    daca ajungem acolo avem ceva protectie?

2. Pana la Botosani poti ajunge cu autobuzul din autogara,sunt autobuze din ora in ora,poti merge cu o ocazie,de la sensul girator din Burdujeni,cu trenul,sau te poti alatura galeriei si mergi gratuit cu autobuzele puse la dispozitie.

3. Min.6 Ad. Bălan scapă pe contraatac, pătrunde pe stânga în careu, până în intră în unghi şi în locul unui şut, preferă o pasă în lateral, iar faza se stinge.

►Min. 4, 0-1 După o fază prelungită de atac, mingea ajunge la Marinkovici şi acesta şutează în diagonală, la colţul lung.

►E oficial, s-a dat startul meciulu

4. Cei care vor sa faca deplasarea in mod organizat, alaturi de galerie, la meciul de la Botosani, sunt rugati sa aduca la stadionul Areni o copie xerox dupa buletin / carte de identitate.Pe copie trebuie trecut si numarul de telefon al persoanei respective.
    Transportul si intrarea la meciul de joi sunt asigurate de clubul sucevean.
    Plecarea suporterilor suceveni este progamata in jurul orei 16.30 (30.X.2014), din preajma stadionului Areni.

5. o prima repriza in care echipa suceveana a fost net superioara fata de echipa din voluntari, sa vedem ce se va intampla in repriza a 2 a ! bafta

6. Cand ti-or fu7e astia niste blaturi in gura ai sa vezi… Esti la meci ?

Real Madrid 0-1 Barcelona 4.40 – 2,80 – 1,60
    Real Madrid 3-1 Barcelona FT

Aici nu a fost blat oare ? :=?

7. Cred ca nu iti dai seama cum sunt cotele la suceava si dupa la real. Nu vezi ca la real era cota mai mica pentru barcelona cand conducea. Cum e si logic,iar la suceava are cota mai mica voluntariul care e condus 😉 ! nu mai te lua in gura daca nu cunosti si nu intelegi ce vreau sa spun 😉 !

1. Nu te da cunscator, ca nu esti nici tu!Barca avea cota 3.00 la inceputul meciului cu Real, iar Suceava avea 8.50, cum sa se modifice cotele la fel cand ele erau total diferite la inceputul meciului?

8. Min.88, 1-2 Sfrijan înscrie cu capul din 6 metri, după o centrare din lovitură liberă de la circa 30 de metri, bătută de pe dreapta de Semeghin

9. Luck003 chiar daca nu faci parte din galerie,poti merge la botosani dar cu conditia de a susține echipa alaturi de galerie din primul pana in ultimul minut! Mai multe detalii obtii d la Ionut Constantin liderul galeriei sau de gazetasv.ro