LIVE|FC Farul Constanţa – ACS Rapid CFR Suceava 3-0

Liga a II-a programează astăzi, de la ora 18:00, jocurile din cadrul etapei a 8-a. Rămâi pe GazetaSV.ro pentru a afla evoluția scorului la meciul FC Farul Constanţa – ACS Rapid CFR Suceava.

FC Farul Constanţa – ACS Rapid CFR Suceava 3-0

ARBITRI

A: Antonie Andrei (Bucureşti – Bucureşti)

A1: Popescu Vasile Dan (Buzău – Buzău)

A2: Burlacu Florin Liviu (Urziceni – Ialomiţa)

OBSERVATOR

Constantin Augustus (Ramnicu Valcea – Vâlcea)

A inceput meciul.

Gazdele joaca in albastru,iar „ceferistii” joaca in rosu.

7’⇒cartonas galben Rapid Suceava

11’⇒gool Farul Constanta. Greşeală mare în defensiva suceveană, Pătulea recuperează şi pasează la Chiţu, care înscrie.

18’⇒ Ocazie imensă de gol pentru Rapid CFR. Ionescu pasează înapoi, direct la Sfrijan, aflat singur în centrul careului, dar mijlocaşul sucevean trimite pe lângă poartă

42’⇒gool Farul Constanta. Chiţu face dubla, cu un lob elegant peste goalkeeper-ul „ceferiștilor”

SCOR LA PAUZA: 2-0

A inceput repriza secunda.

46’⇔Jitariuc e înlocuit cu Golofca

46′ ⇔ Schimbare de portar la Rapid. Hânţăscu iese, intră Niga

51’⇒cartonas galben Rapid Suceava

54’⇒ultima schimbare a sucevenilor. Sumănariu îi lasă locul lui M. Negru

57’⇒cartonas galben Rapid Suceava

59’⇒ gool Farul Constanta. Pătulea reia cu capul în plasă o centrare a lui Chiţu

62’⇒cartonas galben Rapid Suceava

70’⇒ cartonas galben Farul Constanta

86’⇒ cartonas galben Farul Constanta

SCOR FINAL: 3-0

Despre autor

Alex Macoveiciuc
Membru GazetaSV.ro

21 Comentarii la "LIVE|FC Farul Constanţa – ACS Rapid CFR Suceava 3-0"

1. Nu se mai transmite meciul pe DIGI 4?

2. Seriosi ăstia de la Digi :)) ! Cu basketul lor cu tot

3. Este un lucru foarte bun,eu intrebam daca se transmite si la TV,pe DIGI 4 este un meci de baschet.

4. Dar nu da meciul pe Digi 4?

5. Mi-am luat si bere. Mancai-ar cancerul!

6. Zappa si eu m-am pregatit de meci . Mi-am luat suc, fistic , ciocolata :)) Ma asteptam sa vad meciul , dar un rahat , doar bascket

7. Nu va mai agitati,castiga Farul cu 3-1

8. 1pauza 2 final, sau x final, ca nu prea au bani baietii…

9. 2 final ? glumesti o sa ia Suceava o caruta de goluri,ma tem sa nu fie un 5-0

10. Cam asta e diferenta intre PROFESORUL Gache si fruntasul ted,domnu`Moldovan!Cinste jucatorilor,ca daca eram eu neplatit de atata amar de vreme luam 42-0!!!

• Vezi că profesorul Gache are 11puncte si are în lot o sumedenie de fotbaliști care au trecut pe la liga 1 iar fruntasul Ted are 15 puncte cu jucatorii care îi are el în lot

11. George tu esti cu ficticul lucruri fine ! :)))

12. Vreau ca la sfârșitul meciului să nu vină vreunul să dea vina pe antrenor sau pe echipă. Noi nu putem lega mai mult de 3 victorii consecutive și era și de așteptat că va fi un meci greu. Suntem cu Suceava și la bine și la greu.

13. Velescu cand e apt de joc ?

14. sunt din constanta si am fost aseara la meci.fara a cadea in desuet aveti echipa buna.meciul a
    avut un ritm alert cu foarte multe ocazii. portarul vostru de rezerva a scos cateva goluri ca si facute in repriza a 2-a.daca toate meciurile din liga II ar avea acelasi ritm accelerat ca si disputa de aseara am fi departe.eu am facut si program de meci ptr.aceasta partida.sper sa ne vedem in play-off dinnou la Constanta.

15. cu respect DOMNULE PRIMAR.Te-as ruga sa fi atent cu astia cum le dai banii.nu fa compromisuri ca apoi sa intri in belea din cauza lor.pentru nivelul la care se joaca e suficient sa le asiguri un dus dupa meci si cate o prajiturica la cofetaria de vis-a-vis de Areni.Prezentau ceva valoare era imposibil sa nu fi atras vreun investitor local.dar lumeae satula de comediile din acest kapitol.BRAVO VOUA INVESTITORILOR SERIOSI care nu va amestecati in acest sport.

16. Ted nu il mai baga pe Sumanariu ala doar ca e copilul cuiva .De ce nu joaca Negru?