LIVE | Dunarea Galati – Rapid

Rapid Suceava incearca sa-si ia revansa in fata Dunarii Galati dupa infrangerea severa suferita pe teren propriu. Ramaneti alaturi de GazetaSV.ro pentru a urmari evolutia scorului si marcatorii partidei.

Dunărea: B. Miron – L. Radu, B. Panait, Ursu, Blănaru – Sfrijan, St. Cucu (cpt.) – Gohoreanu, Vraciu, Cenk – C. Neagu
Rezerve: Costea, Sorin Cucu, Drăgan, M. Matei, Şomodean, Asanache, V. Ion
Antrenor: Costel Enache

Rapid: Pascal –  Bălan, Velescu, Ferariu, Semeghin (cpt.) – Cerlincă, Sumanariu, I. Plămadă, Golofca – Arotăriţei, Ionesi
Rezerve: Duţică, M. Negru, Fedorovici, R. Sava, Bâgu
Antrenor: Bogdan Tudoreanu

Min. 1′ – Start meci.

Min. 15′ – 0-0.

Min. 20′ – GOOOOOOOL SUCEAVA.  0-1.  Cerlinca insira cativa adversari si marcheaza cu un sut la coltul lung.

Min. 23′ – GOOOOOOOL SUCEAVA. 0-2. Arotaritei inscrie cu un sut din centrul careului dupa o pasa venita de la Golofca.

Min. 35′ – 0-2.

PAUZA – 0-2.

Min. 46′ – 0-2.

Min. 60′ – In continuare 0-2.

Min. 63′ – GOOOOOOOL SUCEAVA. 0-3. Golofca inscrie din a doua incercare, dupa o respingere a portarului gazdelor.

Min. 73′ – Prima inlocuire la Rapid: a iesit Golofca si a intrat Bâgu.

Min. 80′ – 0-3.

Min. 81′ – Fedorovici intra in locul lui Arotaritei.

Min. 85′ – Sava ii ia locul lui Sumanariu.

Min. 90′ – Caronas rosu pentru Dunarea Galati.

FINAL – 0-3. Sucevenii isi iau revansa cu varf si indesat impotriva Dunarii Galati, dupa o victorie cu 3-0 prin goluril marcate de Cerlinca, Arotaritei si Golofca.