Olimpia – ASA: 3-0

Superliga programeaza astazi, de la ora 17:00, finala Cupei Romaniei la fotbal feminin sezonul 2013/2014. Rămai alături de www.GazetaSV.ro pentru a comenta împreună evolutia scorului de pe stadionul „Areni”.

FINAL| CFF Olimpia Cluj – ASA Târgu Mureș [3-0]

Arbitru: Dorcioman Cristina (Campulung-Muscel), Arbitrii asistenti: Tepusa Mihaela -A1 si Dănănae Gabriela – A2 ambele fiind din Bucuresti, Arbitru de rezervă: Lăzurcă Mariana (Suceava)

CFF Olimpia Cluj: Boanda – Cordunean, Ficzay, Bortan, Vatafu – Voga, Boder, Iusan, Lunca – Pinczi, Olar

ASA Târgu Mureș: Părăluță – Parosi, Goder, Mate – Boros, Ambros, Flesariu,Sandu – Gorea, Tipos

1′ > Start meci!

18′ >  Gazdele acestei partide deschid scorul prin jucatoarea Lunca, care scapa singura pe contraatac si inscrie din 10m. 1-0

28′ >  Olimpia Cluj, majoreaza scorul la 2-0 prin Lunca care reuseste dubla cu un sut din 6m

32′ >  Voicu, inscrie din intereiorul careului, aceasta primind mingea cadou de la aparatoari 3-0

SCOR PAUZĂ: 3-0

46′ > A inceput repriza a doua

53′ > Meciul este unul dominat de catre echipa gazde Olimpia Cluj, acestea avand foarte munte ocazii de porta aparata de catre Părăluță

74′ > în continuare corul este de 3-0 pentru echipa din Cluj

84′ > Echipa antrenata de Mirel Albon, conduce in continuare pe tabela de marcaj cu scorul de 3-0

89′ > Arbitrul de rezerva a acest partite arata 5 minute de prelungiri

90+5′ > Final de meci, echipa CFF Olimpia Cluj este castiga trofeul CUPEI ROMANIEI TIMISORALA la fotbal feminin, acesta împunăndu-se cu scorul de 3-0, totodată ținem să felicitam si finalistele acestei partite si anume ASA Târgu Mureș.

Legenda:  – gol marcat   – cartonasul rosu   – penalty ratat  – incidente