Live | Bucovina – Sporting

Liga a 3-a programeaza astazi meciurile etapei a 3-a. Ramai pe GazetaSV.ro pentru a afla primul marcatorii si evolutia scorului in duelul sucevean dintre Bucovina Radauti si Sporting Suceava, de pe stadionul “Municipal”.

Final | Bucovina Radauti – Sporting Suceava [1-0]

Bucovina Radauti: Prutean – Tatar, Breniuc, Vitu, Dutica, Avramia, Zaremba, Pasaila, Sabie, Apostol, Ionesi.
Antrenor: Lucian Burlacu.

Sporting Suceava: Hantescu- Oniu, Ferariu, Kuruc, Pantea, Azaharoaiei, Lumaicu, Stanescu, Apetri, Paius, Buziuc
Antrenor: Claudiu Sevaciuc.

28’ [0-0] Meciul este echilibrat ambele formatii joaca mingea la centru terenului
30’ [0-0] Pantea suteaza din unghi, dar Prutean prinde fara probleme
39’ [0-0] Apostol suteaza cu pamantul de la circa 18m, apara portarul
40’ [0-0] Pasaila suteaza de la circa 20m peste poarta adversa
45’ [0-0] Breniuc preia cu capu din centrare insa portarul oaspetilor o prinde fara probleme
SCOR PAUZA [0-0]

Prima schimbare la Bucovina. Viu intra in locul lui Avramia
Prima schimbare si la Sporting. Filip intra in locul lui Stanescu
48’ [1-0] Viu pleaca pe contraatac, dribleaza si portarul oaspetilor, mergand cu mingea pana in poarta
55’ [1-0] Azaharoaiei primeste o centrare de pe partea drapta, preia cu latu, insa sutaza peste poarta
56’ [1-0] Cea dea doua schimbare la Sporting. Suleru intra in locul lui Azaharoaiei
59’ [1-0] Sporting face si cea dea treia schimbare. Gheorghiciuc intra in locul lui Paius
74’ [1-0] Bucovina obtine o lovitura de la 11m facut de catre Ferariu. Hantescu a aparat lovitura sutata de catre Ionesi
82’ [1-0] Inca o schimbare la Sporting. Intra Pamparau in locul lui Apetri
85’ [1-0] Ferariu reia cu capul insa Prutean prinde fara emotii
89’ [1-0] Schimbare la Bucovina. Intra Burlacu in locul lui Apostol