Liga a V-a | Rezultatele etapei a 10-a

Meciul dintre Avantul Frasin si Bradul Vama, contand pentru etapa a X-a din seria a II-a a Ligii a V-a a durat doar o repriza. Injurat de jucatorii ambelor echipe pe parcursul primele 45 de minute de joc, centralul falticenean Silviu Iftode a refuzat sa mai fluiere startul reprizei secunde, reclamand lipsa oamenilor de ordine si faptul ca nu poate arbitra in conditii de siguranta. Conform siteului AJF Suceava, meciul se va relua, duminica, 24 noiembrie, din minutul 46, de la scorul de 2-1 in favoarea gazdelor. Viitorul Valea Suhei si-a vazut de joc si si-a asigurat titlul de campioana de toamna, dupa ce a castigat pe terenul din Stulpicani, in fata celor de la Bistrita Brosteni, cu scorul de 5-2. Minerul Iacobeni a castigat in deplasarea de la Baia, cu 3-2, si a urcat pe locul 2 in serie.

Seria a II-a – Rezultatele etapei a X-a:

AS Marginea – Forestierul Frumosu 4-1

Somuz II Baia – Minerul Iacobeni 2-3

Releul Mihoveni – Vointa Stroiesti 4-0

Viitorul Valea Suhei – Bistrita Brosteni 5-2

Avantul Frasin – Bradul Vama (intrerupt)

Echipa M V E I Gol Pct.
1. Viitorul Valea Suhei 10 7 1 2 33-18 22
2. Minerul Iacobeni 10 6 0 4 34-17 18
10. Somuz II Baia 9 1 2 6 20-36 5

*echipa penalizata cu 3 puncte de Comisia de Disciplina.

Viitorul Adancata i-a administrat a doua infrangere liderului Seriei I a Ligii a V-a, dupa ce s-a impus duminica, in fata Stelei Dumbraveni, cu scorul de 4-2. De acest rezultat a profitat Vointa Zvoristea, care s-a apropiat la trei puncte de primul loc, dupa ce a castigat in deplasarea de la Arbore, cu scorul de 4-1. Viitorul Veresti a pierdut la Bunesti si a cazut tocmai pe pozitia a 5-a.