Liga a IV-a | Rezultatele etapei a 9-a

Somuzul Preutesti si Progresul Fratautii Vechi au incheiat nedecis, scor 1-1, in derbyul etapei a IX-a din Liga a IV-a, la finalul unui meci in care gazdele au deschis scorul prin Craciun, iar oaspetii au egalat prin Apostol, in minutul 90.

De aceasta remiza a profitat Somuz Falticeni, care s-a impus la Fantanele, cu scorul de 14-0, prin golurile marcate de Bigu (4), Martin (4), Luchian (3), Tiganasu, Lelcu si Sandu, intr-un meci incheiat inca din minutul 60, cand mai multi jucatori ai gazdelor s-au dat accidentati. Viitorul Liteni si-a consolidat locul pe podium dupa ce a reusit a sasea victorie consecutiva in campionat, scor 3-1, la Siret (foto), prin golurile inscrise de Riscu (2) si Daniel Cristescu.

Moldova Draguseni a facut un salt de patru locuri in clasament, dupa ce a trecut duminica pe teren propriu, de codasa CS Gura Humorului, cu scorul de 6-1, prin reusitele semnate de Trofin (3), Dascalu, Bologa si Fomin, in timp ce Foresta II s-a impus pe stadionul Areni, in duelul sucevean cu Juniorul, cu scorul de 4-2, la finalul unui meci in care “galben-verzii” au punctat prin belgianul Boumina (2) si armeanul Movsisyan (2), iar oaspetii au redus din diferenta din doua penalty-uri transformate de Bogdan Prichici. FC Pojorata a castigat la Cajvana, scor 5-2, in vreme ce Victoria Vatra Moldovitei si Siretul Dolhasca au oferit cel mai spectaculos meci al rundei incheiat cu scorul de 3-3.

14Recolta Fântânele122010873-653

Rezumatele VIDEO ale meciurilor din Liga a IV-a vor fi difuzate si comentate in cadrul emisiunii Fair Play, miercuri, de la ora 20:00, pe Televiziunea Intermedia Suceava si LIVE pe contul de Facebook TELEVIZIUNEA INTERMEDIA SUCEAVA.