Liga a IV-a | Rezultatele etapei a 5-a

Bucovina Radauti

Bucovina Radauti a urcat pe primul loc in Liga a IV-a, dupa ce s-a impus sambata, pe stadionul Municipal, in fata celor de la Foresta II Siret, cu scorul de 6-0, prin golurile marcate de Zaremba (2), Stoian, Ionesi, Julei si Tironeac.

„Galben-albastrii” sunt la egalitate de puncte cu Viitorul Liteni, invingatoare astazi, in deplasarea de la Cajvana, cu scorul de 4-1, gratie reusitelor semnate de Alin Neamtu (3) si Gradinaru. Progresul Fratautii Vechi a castigat la Vatra Moldovitei prin dubla reusita de Cristi Bilt, in vreme ce CS Gura Humorului a suferit prima infrangere stagionala, scor 0-2, pe terenul Moldovei Draguseni.

Somuzul Preutesti si-a pastrat apetitul ofensiv si s-a impus astazi pe teren propriu, in fata celor de la Forestierul Frumosu, cu 5-2, prin golurile inscrise de C. Vasiliu (2), A. Ciurla, R. Vasiliu si Zgiian. Intr-un alt meci al rundei a V-a, campioana en-titre, AS Somuz Falticeni a castigat pe stadionul Tineretului, in fata Bradului Putna, cu scorul de 3-1, prin golurile lui Martin (2) si Sabie.

Rezultatele etapei a V-a:
Bucovina Radauti – Foresta II Siret 6-0
Somuz Falticeni – Bradul Putna 3-1
Stejarul Cajvana – Viitorul Liteni 1-4
Victoria Vatra Moldovitei – Progresul Fratautii Vechi 0-2
Moldova Draguseni – CS Gura Humorului 2-0
Recolta Fantanele – Avantul Volovat 4-2
Somuzul Preutesti – Forestierul Frumosu 5-2

LOCECHIPAMVEÎGMGP+/-PCT
1Bucovina Rădăuţi1513205225041
2Progresul Frătăuţii Vechi15120334112336
3Viitorul Liteni15111337201734
4Şomuz Fălticeni1592442222029
5Şomuzul Preuteşti1573538281024
6Bradul Putna1570843241921
7Foresta II Siret156272628-220
8Victoria Vatra Moldoviţei156272329-620
9Moldova Drăguşeni156182438-1419
10CS Gura Humorului155192229-716
11Forestierul Frumosu155192947-1816
12Stejarul Cajvana1541102967-3813
13Recolta Fântânele1531112342-1910
14Avântul Volovăţ1521121752-357

 Programul etapei viitoare:
CS Gura Humorului – Bucovina Radauti
Bradul Putna – Somuzul Preutesti
Viitorul Liteni – Somuz Falticeni
Progresul Fratautii Vechi – Stejarul Cajvana
Foresta II Siret – Victoria Vatra Moldovitei
Avantul Volovat – Moldova Draguseni
Forestierul Frumosu – Recolta Fantanele

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Liga a IV-a | Rezultatele etapei a 5-a"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*