Liga a IV-a | Rezultatele etapei a 3-a

Somuzul Preutesti a schimbat liderul clasamentului in Liga a IV-a, dupa ce s-a impus duminica, pe teren propriu, in fata celor de la Viitorul Liteni, printr-un gol marcat de Radu Vasiliu, in minutul 83. La finalul meciului, oaspetii au contestat doua decizii importante luate de centralul Florin Motriuc in prima repriza, reclamand ca Florin Ailenei a fost eliminat prea usor, iar Radu Tomescu nu a primit penalty. De acest rezultat a profitat a FC Pojorata, care a urcat pe primul loc in ciuda remizei de acasa, scor 1-1, cu Juniorul Suceava.

Progresul Fratautii Vechi a urcat pe podium dupa ce a castigat in extremis, printr-un gol marcat in prelungiri de Pandele, la LPS, in vreme ce Siretul Dolhasca a reusit scorul etapei, dupa ce a trecut pe teren propriu, de Recolta Fantanele, cu scorul de 5-0, prin golurile marcate de Ferariu (2), M. Ciobanu (2) si Sprivac. Viitorul Veresti s-a impus, in propriul fief, in fata celor de la Sporting Poieni Solca, cu scorul de 4-1, prin reusitele semnate de Solcan (2), Dascalu si Luncariu. Raraul Campulung Moldovenesc a obtinut prima victorie de la debutul in Liga a IV-a, dupa ce a castigat in deplasarea de la Dorna Candrenilor, cu scorul de 3-1, prin golurile lui Iusca, Misiuc si Macovei.