Liga a IV-a | Rezultatele etapei a 3-a

Progresul Fratautii Vechi si Somuz Falticeni au parte de un inceput perfect de campionat, ambele gruparii inregistrand victorii pe linie in primele trei etape din noul sezon al Ligii a IV-a. Progresul a preluat sefia clasamentului la golaveraj, dupa ce s-a impus duminica, in deplasarea de la Pojorata, cu scorul de 6-0, prin golurile marcate de M. Apostol (4), Ganga si Dascalu. Somuz Falticeni a replicat printr-un succes, cu scorul de 3-0, obtinut pe stadionul Tineretului, in fata celor de la CS Gura Humorului, la finalul unei meci decis de golurile lui Zama si Sabie, la care s-a adaugat un autogol al oaspetilor.

Siretul Dolhasca a urcat pe podium, dupa ce a trecut acasa, cu un spectaculos 4-3, de Viitorul Liteni, la finalul unui meci in care gazdele au inscris prin Costan (2), Al. Ciobanu si Beclea, iar oaspetii prin Apostol (2) si Andrei Bijec.

Moldova Draguseni a castigat la Cajvana, scor 2-0, printr-o dubla semnata de Trofin, in vreme ce Somuz Preutesti a trecut pe teren propriu, cu scorul de 3-1, de Foresta II, gratie golurilor marcate de Aileni, I. Gheorghe si R. Vasiliu.

ACS Juniorul Suceava a plecat cu un punct de la Vatra Moldovitei, dupa 1-1 cu Victoria, in timp ce meciul dintre Recolta Fantanele si Zimbrul Siret s-a incheiat la pauza, echipa gazda refuzand sa mai iasa pe teren in repriza secunda, la startul careia scorul era de 3-0 pentru formatia vizitatoare.

Rezultatele etapei a III-a:
Somuz Preutesti – Foresta II Suceava 3-1
Stejarul Cajvana – Moldova Draguseni 0-2
Recolta Fantanele – Zimbrul Siret 0-3
Victoria Vatra Moldovitei – Juniorul Suceava 1-1
Siretul Dolhasca – Viitorul Liteni 4-3
Somuz Falticeni – CS Gura Humorului 3-0
FC Pojorata – Progresul Fratautii Vechi 0-6

LOCECHIPAMVEÎGMGP+/-PCT
1Şomuz Fălticeni1311024984133
2Progresul Frătăuţii Vechi139133792828
3Juniorul Suceava1373332171524
4Zimbrul Siret137241818023
5Viitorul Liteni1371532211122
6Siretul Dolhasca1371538281022
7Moldova Drăguşeni1363435191621
8Victoria Vatra Moldoviţei136252228-620
9Şomuzul Preuteşti135262018217
10Foresta II Suceava135171825-716
11FC Pojorata134272222014
12Stejarul Cajvana134092036-1612
13CS Gura Humorului131210834-265
14Recolta Fântânele132011876-683

Rezumatele VIDEO ale meciurilor din Liga a IV-a vor fi difuzate si comentate in cadrul emisiunii Fair Play, miercuri, de la ora 20:00, pe Televiziunea Intermedia Suceava si LIVE pe contul de Facebook TELEVIZIUNEA INTERMEDIA SUCEAVA.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Liga a IV-a | Rezultatele etapei a 3-a"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*