Liga a IV-a | Rezultatele etapei a 2-a
Viitorul Liteni si FC Pojorata sunt singurele formatii cu maximum de puncte dupa disputarea primelor doua etape din noul sezon al Ligii a IV-a. Trupa lui Demis Maranda a preluat sefia clasamentului, dupa ce s-a impus duminica, pe teren propriu, in fata celor de la LPS Suceava, cu scorul de 5-3, prin golurile marcate de Riscu (2), Tomescu (2) si Bijec. FC Pojorata a bifat al doilea succes stagional, dupa ce a castigat duminica, pe stadionul Raraul (foto), in fata gazdelor de la ASA Rarau Campulung Moldovenesc, cu scorul de 3-2.
Scorul rundei a doua a fost realizat de Progresul Fratautii, Noi, care a trecut de nou-promovata Vanatorul Dorna Candrenilor, cu scorul de 7-0, prin reusitele semnate de Apostol (2), Pandele, Lelcu, Moraras, Tofan si Botezat.
Meci cu sase goluri si trei cartonase rosii la Fantanele, unde Recolta si Viitorul Veresti au incheiat nedecis, scor 3-3, dupa golurile inscrise de Lacatusu, Danilescu si Sudureac, respectiv Palaghian, Aghiorghiesei si Luncariu.
Egaluri au fost si pe stadioanele din Poieni Solca, Itcani si Cajvana, in vreme ce la Draguseni nu s-a jucat, oaspetii de la Zimbrul Siret neprezentandu-se.
Rezultatele etapei a II-a:
Viitorul Liteni – LPS Suceava 5-3
Sporting Poieni Solca – Victoria Vatra Moldovitei 2-2
Progresul Fratautii Vechi – Vanatorul Dorna Candrenilor 7-0
Raraul Campulung – FC Pojorata 2-3
Juniorul Suceava – Siretul Dolhasca 1-1
Recolta Fantanele – Viitorul Veresti 3-3
Stejarul Cajvana – Somuzul Preutesti 1-1
Moldova Draguseni – Zimbrul Siret 3-0
Echipa | M | V | E | I | Gol | Pct. | |
1. | Viitorul Liteni | 2 | 2 | 0 | 0 | 9-5 | 6 |
2. | FC Pojorata | 2 | 2 | 0 | 0 | 4-2 | 6 |
3. | Recolta Fantanele | 2 | 1 | 1 | 0 | 7-3 | 4 |
4. | Somuz Preutesti | 2 | 1 | 1 | 0 | 3-2 | 4 |
5. | Progresul Fratautii Vechi | 2 | 1 | 0 | 1 | 7-1 | 3 |
6. | Moldova Draguseni | 2 | 1 | 0 | 1 | 4-2 | 3 |
7. | LPS Suceava | 2 | 1 | 0 | 1 | 8-8 | 3 |
8. | Viitorul Veresti | 2 | 0 | 2 | 0 | 4-4 | 2 |
9. | Juniorul Suceava | 2 | 0 | 2 | 0 | 2-2 | 2 |
10. | Siretul Dolhasca | 2 | 0 | 2 | 0 | 2-2 | 2 |
11. | Victoria Vatra Moldovitei | 2 | 0 | 2 | 0 | 2-2 | 2 |
12. | Rarau Campulung | 2 | 0 | 1 | 1 | 3-4 | 1 |
13. | Stejarul Cajvana | 2 | 0 | 1 | 1 | 4-6 | 1 |
14. | Zimbrul Siret | 2 | 0 | 1 | 1 | 0-3 | 1 |
15. | Sporting Poieni Solca | 2 | 0 | 1 | 1 | 2-6 | 1 |
16. | Vanatorul Dorna Candrenilor | 2 | 0 | 0 | 2 | 2-11 | 0 |