Liga 4-a | Rezultatele etapei a II-a

Liga a IV-a a programat astazi meciurile etapei a II-a. Favoritele s-au impus pe linie, cinci formatii acumuland punctaj maxim dupa primele doua runde.

Campioana en-titre, Somuz Falticeni este lider la golaveraj, dupa ce a realizat scorul zilei, 7-0, pe stadionul Tineretului, cu debutanta Stejarul Cajvana, la finalul unui meci transat de golurile inscrise de Martin (3), Zama, Netea, Sabie si nigereanul Onwuka. Progresul Fratautii Vechi a urcat pe locul doi in clasament, dupa 5-0, pe teren propriu, cu Recolta Fantanele, CS Gura Humorului a castigat in deplasare, cu Forestierul Frumosu, in vreme ce Bucovina Radauti si-a trecut in cont a doua victorie fara gol primit, dupa ce s-a impus pe terenul Bradului Putna, cu scorul de 1-0, printr-o reusita semnata de Ionel Stoian. Viitorul Liteni s-a impus cu emotii, scor 2-0, pe teren propriu in fata Moldovei Draguseni, prin doua golurile marcate pe final de joc de veteranii Mihai Gurita (foto) si Demis Maranda, in timp ce Somuzul Preutesti a castigat acasa, in fata celor de la Victoria Vatra Moldovitei, cu scorul de 6-2, prin reusitele semnate de C. Vasiliu (2), R. Vasiliu (2), Chihaia si L. Placinta.

 Rezultatele etapei a II-a:
Somuz Falticeni – Stejarul Cajvana: 7-0
Somuzul Preutesti – Victoria Vatra Moldovitei: 6-2
Bradul Putna – Bucovina Radauti: 0-1
Viitorul Liteni – Moldova Draguseni: 2-0
Progresul Fratautii Vechi – Recolta Fantanele: 5-0
Forestierul Frumosu – CS Gura Humorului: 0-1
Foresta II Siret  – Avantul Volovat: 2-0

LOCECHIPAMVEÎGMGP+/-PCT
1Bucovina Rădăuţi1513205225041
2Progresul Frătăuţii Vechi15120334112336
3Viitorul Liteni15111337201734
4Şomuz Fălticeni1592442222029
5Şomuzul Preuteşti1573538281024
6Bradul Putna1570843241921
7Foresta II Siret156272628-220
8Victoria Vatra Moldoviţei156272329-620
9Moldova Drăguşeni156182438-1419
10CS Gura Humorului155192229-716
11Forestierul Frumosu155192947-1816
12Stejarul Cajvana1541102967-3813
13Recolta Fântânele1531112342-1910
14Avântul Volovăţ1521121752-357

Etapa viitoare este derby pe Municipalul din Radauti, sambata, de la ora 14.00.

Programul etapei viitoare
Bucovina Radauti – Viitorul Liteni
Stejarul Cajvana – Somuzul Preutesti
Victoria Vatra Moldovitei – Bradul Putna
Moldova Draguseni – Progresul Fratautii Noi
Recolta Fantanele – Foresta II Siret
Avantul Volovat – CS Gura Humorului
Somuz Falticeni – Forestierul Frumosu

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Liga 4-a | Rezultatele etapei a II-a"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*