Liga 4-a | Rezultatele etapei a II-a

Liga a IV-a a programat astazi meciurile etapei a II-a. Favoritele s-au impus pe linie, cinci formatii acumuland punctaj maxim dupa primele doua runde.

Campioana en-titre, Somuz Falticeni este lider la golaveraj, dupa ce a realizat scorul zilei, 7-0, pe stadionul Tineretului, cu debutanta Stejarul Cajvana, la finalul unui meci transat de golurile inscrise de Martin (3), Zama, Netea, Sabie si nigereanul Onwuka. Progresul Fratautii Vechi a urcat pe locul doi in clasament, dupa 5-0, pe teren propriu, cu Recolta Fantanele, CS Gura Humorului a castigat in deplasare, cu Forestierul Frumosu, in vreme ce Bucovina Radauti si-a trecut in cont a doua victorie fara gol primit, dupa ce s-a impus pe terenul Bradului Putna, cu scorul de 1-0, printr-o reusita semnata de Ionel Stoian. Viitorul Liteni s-a impus cu emotii, scor 2-0, pe teren propriu in fata Moldovei Draguseni, prin doua golurile marcate pe final de joc de veteranii Mihai Gurita (foto) si Demis Maranda, in timp ce Somuzul Preutesti a castigat acasa, in fata celor de la Victoria Vatra Moldovitei, cu scorul de 6-2, prin reusitele semnate de C. Vasiliu (2), R. Vasiliu (2), Chihaia si L. Placinta.

 Rezultatele etapei a II-a:
Somuz Falticeni – Stejarul Cajvana: 7-0
Somuzul Preutesti – Victoria Vatra Moldovitei: 6-2
Bradul Putna – Bucovina Radauti: 0-1
Viitorul Liteni – Moldova Draguseni: 2-0
Progresul Fratautii Vechi – Recolta Fantanele: 5-0
Forestierul Frumosu – CS Gura Humorului: 0-1
Foresta II Siret  – Avantul Volovat: 2-0

LOCECHIPAMVEÎGMGP+/-PCT
1Bucovina Rădăuţi2421308127966
2Progresul Frătăuţii Vechi24172551153653
3Viitorul Liteni24171671333852
4Şomuz Fălticeni24154561273449
5Şomuzul Preuteşti24124867491840
6Moldova Drăguşeni24122104851-338
7Foresta II Siret24103114344-133
8Stejarul Cajvana24102125490-3632
9Victoria Vatra Moldoviţei2484123455-2128
10Forestierul Frumosu2481154283-4125
11CS Gura Humorului2472153046-1623
12Recolta Fântânele2471164259-1722
13Bradul Putna2470174351-821
14Avântul Volovăţ2421211779-627

Etapa viitoare este derby pe Municipalul din Radauti, sambata, de la ora 14.00.

Programul etapei viitoare
Bucovina Radauti – Viitorul Liteni
Stejarul Cajvana – Somuzul Preutesti
Victoria Vatra Moldovitei – Bradul Putna
Moldova Draguseni – Progresul Fratautii Noi
Recolta Fantanele – Foresta II Siret
Avantul Volovat – CS Gura Humorului
Somuz Falticeni – Forestierul Frumosu

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Liga 4-a | Rezultatele etapei a II-a"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*