Liderii rămân pe poziţii

Avântul Volovăţ, Moldova Drăguşeni şi Vânătorul Dorna Candrenilor conduc cele trei serii după disputarea etapei a VIII-a.

Avântul Volovăţ a rămas pe primul loc al clasamentului în prima serie a Ligii a V-a, după ce s-a impus, cu scorul de 2-1,pe terenul celor de la Bradul Putna, în derbyul etapei a VIII-a.

În seria a doua, ierarhia este condusă în continuare de Moldova Drăguşeni, învingătoare cu scorul de 6-1 în partida disputata acasă în compania formaţiei Recolta Fântânele. Trioul fruntaş este completat de Progresul Salcea, care a câştigat prin neprezentarea adversarului jocul de la Moara şi de Viitorul Vereşti, gruparea ce a urcat la cota 18 puncte în urma victoriei cu 5-3 obţinute în compania celor de la Inter Capu Câmpului.

În seria montană, Vânătorul Dorna Candrenilor a devenit lider autoritat al clasamentului, după ce a câştigat la limită, scor 2-1, în faţa formaţiei Bistriţa Broşteni. Scorul etapei a VIII-a s-a înregistrat în partida dintre Călimănelul Panaci şi Fagga Pârteştii de Jos, unde gazdele s-au impus cu 7-2.

Seria I:

Locomotiva Dorneşti – Flacăra Vicovu de Jos: 3-1
Avântul Grămeşti – Viitorul Adâncata: 2-3
Progresul Frătăuţii Vechi – Ştiinţa Mitoc: 2-2
Bradul Putna – Avântul Volovăţ: 1-2
Victoria Păltinoasa – Bucovina Şerbăuţi: 3-2
Unirea Horodnic – Bucovina Calafindeşti: 4-3

Echipa M V E I Gol Pct.
1. Avântul Volovăţ 8 6 1 1 17-8 19
2. Progresul Frătăuţii Vechi 8 5 1 2 18-11 16
3. Bradul Putna 8 5 0 3 27-12 15
4. Viitorul Adâncata 8 4 3 1 20-12 15
5. Unirea Horodnic 8 4 0 4 22-22 12
6. Victoria Păltinoasa 8 3 2 3 19-21 11
7. Locomotiva Dorneşti 8 3 1 4 20-19 10
8. Flacăra Vicovu de Jos 8 3 1 4 16-19 10
9. Avântul Grămeşti 8 3 1 4 20-28 10
10. Ştiinţa Mitoc 8 2 2 4 15-21 8
11. Bucovina Şerbăuţi 8 2 1 5 12-17 7
12. Bucovina Calafindeşti 8 1 1 6 16-31 4

Seria a II-a:

Viitorul Vereşti – Inter Capu Câmpului: 5-3
Şomuzul Preuteşti – Sporting Buneşti: 0-2
Spicul Moara – Progresul Salcea: 0-3
Moldova Drăguşeni – Recolta Fântânele: 6-1
Şomuzul Fălticeni – Fulgerul Ciprian Porumbescu: 4-0
Foresta Râşca – Avântul Baia: 0-2

Echipa M V E I Gol Pct.
1. Moldova Drăguşeni 8 6 0 2 33-14 18
2. Progresul Salcea 8 6 0 2 24-10 18
3. Viitorul Vereşti 8 6 0 2 19-11 18
4. Şomuzul Fălticeni 8 5 0 3 24-14 15
5. Fulgerul Ciprian Porumbescu 8 5 0 3 24-21 15
6. Inter Capu Câmpului 8 4 1 3 17-15 13
7. Sporting Buneşti 8 3 1 4 14-13 13
8. Avântul Baia 8 3 2 3 25-16 11
9. Recolta Fântânele 8 3 0 5 17-22 9
10. Foresta Râşca 8 2 0 6 7-18 6
11. Spicul Moara 8 1 0 7 9-47 3
12. Şomuzul Preuteşti 8 0 0 8 6-25 0

Seria a III-a:

Călimani Şaru Dornei – Turbo Forest Poiana Stampei: 3-4
Călimănelul Panaci – Fagga Pârteştii de Jos: 7-2
Forestierul Frumosu – FC Pojorâta: 0-0
Vânâtorul Dorna Candrenilor – Bistriţa Broşteni: 2-1
Victoria Vatra Moldoviţei – Larix Dornişoara: 7-1

Echipa M V E I Gol Pct.
1. Vânătorul Dorna Candrenilor 8 7 0 1 22-10 21
2. Turbo Forest Poiana Ştampei 8 5 1 2 17-16 16
3. Călimănelul Panaci 8 5 0 3 25-9 15
4. FC Pojorâta 8 4 2 2 14-8 14
5. Călimani Şaru Dornei 8 3 2 3 20-15 11
6. Victoria Vatra Moldoviţei 8 3 1 4 23-23 10
7. Larix Dornişoara 8 3 1 4 23-24 10
8. Forestierul Frumosu 8 3 1 4 10-14 10
9. Bistriţa Broşteni 8 1 1 6 12-24 4
10. Fagga Pârteşti de Jos 8 1 1 6 15-31 4

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Liderii rămân pe poziţii"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*