Liceul cu Program Sportiv şi-a premiat cei mai buni sportivi ai anului 2016

Liceul cu Program Sportiv din Suceava si-a premiat elevii cu cele mai bune performante obtinute pe plan sportiv in anul competitional 2016. Oficiata de catre directorul Ioan Radu, festivitate de premiere de astazi a scos in evidenta sportivi de la toate sectiile, este vorba de lupte, atletism, fotbal, handbal, rugby si volei.

Campioana nationala de sala in proba de 3.000 de metri, Angela Olenici a ocupat primul loc in topul intocmit de conducerea LPS-ului. Atleta pregatita de Toader Flamand a fost urmata in clasament de luptatorul Adrian Agache, triplu campion national, si de colegul sau de sectie, Ioan Marian, triplu medaliat in acest an.

Lista celor mai buni sportivi ai anului 2016:

  1. Angela Olenici (atletism) – antrenor Toader Flamand;
  2. Adrian Agache (lupte) – antrenor Valerica Gherasim;
  3. Ion Marian (lupte) – antrenor Andrei Bolohan;
  4. Teodor Chira (lupte) – antrenor Valerica Gherasim;
  5. Claudiu Lazurca (handbal) – antrenori Iulian Dugan si Razvan Bernicu.
  6. Alexandru Rata (volei) – antrenor Tudor Orasanu;
  7. Ion Moisei (lupte) – antrenor Andrei Bolohan;
  8. Narcis Draghia (rugby) – antrenor Dumitru Livadaru;
  9. Cosmin Buziuc (fotbal) – antrenor Ovidiu Murariu;
  10. Cosmin Coroama (fotbal) – antrenor Aurel Constantin;
  11. Razvan Mihalache (lupte) – antrenor Andrei Bolohan;
  12. Cristi Sandu (rugby) – antrenor Dumitru Livadaru.

Nu au fost uitati nici cei mai mici dintre sportivi, pe primul loc in clasamentul inerelor-sperante de la LPS Suceava regasindu-se tot o atleta: Ioana Lupancu.

Topul tineret-sperantelor de la LPS:

  1. Ioana Lupancu (atletism) – antrenor Daniela Cojocaru;
  2. Teodor Voda (lupte) – antrenor Valerica Gherasim;
  3. Fabian Rudu (handbal) – antrenor Iulian Dugan;
  4. Ionut Andreescu (handbal) – antrenor Iulian Dugan;
  5. Loredana {andru (handbal) – antrenor Dorel }ugurlan;
  6. Horia Avacaritei (fotbal) – antrenor Andrei Itco;
  7. Gabriel Carstean (fotbal) – antrenor Marius Lup;
  8. Razvan Faliboga (fotbal) – antrenor Claudiu Sevaciuc;
  9. Mihai Nistor (fotbal) – antrenor Ovidiu Murariu;
  10. Matei Manolache (fotbal) – antrenor Andrei Itco;
  11. Casian Sandu (fotbal) – antrenor Aurel Constantin.

 

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Liceul cu Program Sportiv şi-a premiat cei mai buni sportivi ai anului 2016"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*