Le-au taiat Avantul

In acest weekend s-a dat startul returului Ligii a V-a sucevene. In seria I baietii lui Ciprian Cretan s-au deplasat la Gramesti cu un obiectiv clar: Victoria. Oaspetii deschid scorul inca din minutul 3 prin Pintescu, majorandu-l dupa alte 17 minute prin Martinescu. La 2-0 pentru oaspeți, gazdele au început să domine mijlocul terenului și să înscrie un gol care consimțea scorul la pauză: 1-2.

Repriza a doua începe în nota de dominare a gazdelor. Egalitatea se restabileste in urma unui penalty. Dominarea celor din Gramesti continua, si dupa mai multe ocazii foarte clare reusesc sa treaca in avantaj: 3-2. Cu 15 minute inainte de final Bradul revine la carma jocului si reuseste sa-si adjudece toate cele 3 puncte prin doua goluri inscrise de Buraciuc. Pentru Bradul Putna au jucat: Zubaș, Turliuc, Bîru, Simota, Ursachi, Levitchi, Buraciuc, Juravle, Ionesi, Pintescu, Martinescu. Au mai intrat Andriescu și Roman. Antrenor: Ciprian Cretan.