FOTO | Laureaţii Cupei „Moş Crăciun”

Cupa Mos Craciun la fotbal pentru copii si-a desemnat laureatii editiei a IX-a. Dupa trei zile de intreceri simultane in balonul de la Universitate, terenul complexului Zamca si sala Liceului cu Program Sportiv, cele sase trofee scoase la bataie de catre organizatorii editiei din acest an au ajuns in vitrina cluburilor FC Buiucani (2004 si 2007), Zimbrul Chisinau (2008 si 2009), Didi Junior Iasi (2005) si FC Profy Botosani (2006). Echipele din judetul Suceava au urcat in sase randuri pe podiumul de premiere, cele mai bune performante fiind obtinute de Juniorul Suceava (locul 2 – 2005) si LPS Suceava (locul 2 – 2006). Patru suceveni au fost distinsi cu premii speciale. Sandu Casian (Bucovina Pojorata) si Matei Cuciurean (LPS Suceava) au fost desemnati cei mai buni portari, in timp ce Georgel Hopulele (ACS Juniorul) si Bogdan Grosu (ACS Juniorul) au fost alesi cei mai tehnici jucatori la categoria lor de varsta.

Vezi o galerie foto de la Cupa Mos Craciun!

 

Categoria de varsta 2004:

Grupa A:
LPS Suceava – Dacia II Chisinau 3-1
FC Buiucani – FC Odorhei 1-1
FC Odorhei – Dacia II Chisinau 4-0
FC Buiucani – LPS Suceava 3-2
LPS Suceava – FC Odorhei 0-2
FC Buiucani – Dacia II Chisinau 2-0

Grupa B:
FC Buiucani II – FC Rosiorii de Vede 3-1
Juniorul Suceava – Junior Campulung 7-0
Juniorul Suceava – FC Rosiorii de Vede 0-0
FC Buiucani II – Junior Campulung 4-1
Junior Campulung – FC Rosiorii de Vede 1-9
FC Buiucani II – Juniorul Suceava 0-1

Grupa C:
Dacia Chisinau – Sporting Bacau 1-3
Dorna Vatra Dornei – Tampa Brasov 0-7
Tampa Brasov – Sporting Bacau 6-0
Dacia Chisinau – Dorna Vatra Dornei 3-2
Dorna Vatra Dornei – Sporting Bacau 1-2
Dacia Chisinau – Tampa Brasov 2-5

Locurile 11-12:
Dacia II Chisinau – Dorna Vatra Dornei 3-2

Locurile 9-10:
Dacia Chisinau – Junior Campulung 6-1

Locurile 7-8:
FC Rosiori de Vede – LPS Suceava 1-1 (1-3, d.p.)

Locurile 5-6:
FC Buiucani II – Sporting Bacau 1-1 (3-1, d.p.)

Semifinale:
Juniorul Suceava – FC Buiucani 0-2
Tampa Brasov – FC Odorhei 4-3

Finala mica:
Juniorul Suceava – FC Odorhei 3-0

Finala mare:
FC Buiucani – Tampa Brasov 5-1

Cel mai bun portar: Victor Dodan (FC Buiucani)
Cel mai tehnic jucator: Catalin Sajin (FC Buiucani)
Golgheterul turneului: Iustin Grigore (Tampa Brasov)

 Categoria de varsta 2005:

Grupa A:
Junior Botosani – Omnia Suceava 4-2
LPS Suceava – Magic Iasi 3-0
Magic Iasi – Omnia Suceava 2-4
LPS Suceava – Junior Botosani 2-0
Juniorul Botosani – Magic Iasi 0-0
LPS Suceava – Omnia Suceava 3-2

Grupa B:
Juniorul Suceava – LPS Vaslui 1-0
Didi Junior Iasi – CN “Nicu Gane” Falticeni 3-1
CN “Nicu Gane” Falticeni – LPS Vaslui 4-1
Juniorul Suceava – Didi Junior Iasi 1-1
Didi Junior Iasi – LPS Vaslui 5-0
Juniorul Suceava – CN “Nicu Gane” Falticeni 4-2

Grupa C:
Junior Campulung – Dorna Vatra Dornei 1-3
Bucovina Pojorata – Atletic Iasi 1-3
Atletic Iasi – Dorna Vatra Dornei 1-0
Junior Campulung – Bucovina Pojorata 4-0
Junior Campulung – Atletic Iasi 0-0
Bucovina Pojorata – Dornea Vatra Dornei 1-1

Locurile 11-12:
Omnia Suceava – LPS Vaslui 2-1

Locurile 9-10:
CN “Nicu Gane” Falticeni – Bucovina Pojorata 0-2

Locurile 7-8:
Magic Iasi – Junior Campulung 0-1

Locurile 5-6:
Junior Botosani – Dorna Vatra Dornei 1-2

Semifinale:
Didi Junior Iasi – LPS Suceava 3-0
Juniorul Suceava – Atletic Iasi 3-0

Finala mica:
LPS Suceava – Atletic Iasi 1-0

Finale mare:
Didi Junior Iasi – Juniorul Suceava 4-1

Cel mai bun portar: Sandu Casian (Bucovina Pojorata)
Cel mai tehnic jucator: Georgel Hopulele (Juniorul Suceava)
Golgheterul competitiei: Matei Tanasa (Didi Junior Iasi)

Categoria de varsta 2006:

Grupa A:
CSS Radauti – Luceafarul Bucovina 5-1
Viitorul Bacau – LPS Vaslui 1-2
Luceafarul Bucovina – Viitorul Bacau 1-6
CSS Radauti – LPS Suceava 1-7
Viitorul Bacau – LPS Suceava 0-3
LPS Vaslui – Luceafarul Bucovina 9-3
LPS Vaslui – LPS Suceava 2-3
CSS Radauti – Viitorul Bacau 2-3
LPS Vaslui – CSS Radauti 8-1
Luceafarul Bucovina – LPS Suceava 0-9

Grupa B:
FC Buiucani – Sporting Bacau 3-1
Profy Botosani – Didi Junior Iasi 5-3
Didi Junior Iasi – FC Buiucani 3-1
Juniorul Suceava – Profy Botosani 3-4
FC Buiucani – Juniorul Suceava 3-0
Sporting Bacau – Didi Junior Iasi 2-7
Juniorul Suceava – Sporting Bacau 3-2
Profy Botosani – FC Buiucani 2-2
Sporting Bacau – Profy Botosani 3-5
Didi Junior Iasi – Juniorul Suceava 1-7

Finala mica:
Juniorul Suceava – LPS Vaslui 5-3

Finala mare:
LPS Suceava – Profy Botosani 3-4

Cel mai bun portar: Matei Cuciureanu (LPS Suceava)
Cel mai tehnic jucator: Bogdan Grosu (Juniorul Suceava)
Golgheterul competitiei: Dani Cretu (LPS Vaslui)

Categoria de varsta 2007:

Grupa A:
LPS Piatra Neamt – Viitorul Bacau  1-1
Junior Botosani – Yomi Vatra Dornei 2-4
Viitorul Bacau – Junior Botosani 1-0
Juniorul Suceava – LPS Piatra Neamt 1-2
Juniorul Suceava – Junior Botosani 3-0
Yomi Vatra Dornei – Viitorul Bacau 1-1
Juniorul Suceava – Yomi Vatra Dornei 3-0
LPS Piatra Neamt – Junior Botosani 4-0
Yomi Vatra Dornei – LPS Piatra Neamt 5-2
Viitorul Bacau – Juniorul Suceava 2-0

Grupa B:
FC Buiucani – Didi Junior Iasi 2-3
Sporting Bacau – LPS Vaslui 2-5
Didi Junior Iasi – Sporting Bacau 1-0
Junior Campulung – FC Buiucani 0-4
Sporting Bacau – Junior Campulung 6-0
LPS Vaslui – Didi Junior Iasi 3-1
Junior Campulung – LPS Vaslui 0-5
FC Buiucani – Sporting Bacau 1-1
LPS Vaslui – FC Buiucani 1-3
Didi Junior Iasi – Junior Campulung 4-0

Finala mica:
Yomi Vatra Dornei – LPS Vaslui 1-6

Finala mare:
FC Buiucani – Viitorul Bacau 6-2

Cel mai bun portar: Razvan Platon (LPS Vaslui)
Cel mai tehnic jucator: Alex Macrea (Viitorul Bacau)
Golgheter competitiei: Darius Covasi (FC Buiucani)

Categoria de varsta 2008:

Grupa A:
Yomi Vatra Dornei – FC Buiucani 0-1
Junior Botosani – LPS Piatra Neamt 0-6
FC Buiucani – Junior Botosani 1-0
LPS Suceava – Yomi Vatra Dornei 0-3
Junior Botosani – LPS Suceava 3-0
LPS Piatra Neamt – FC Buiucani 2-3
LPS Suceava – LPS Piatra Neamt 0-7
Yomi Vatra Dornei – Junior Botosani 2-0
LPS Piatra Neamt – Yomi Vatra Dornei 0-1
FC Buiucani – LPS Suceava 3-0

Grupa B:
Luceafarul Bucovina – Zimbrul Chisinau 0-2
LPS Vaslui – Didi Junior Iasi 1-0
Zimbrul Chisinau – LPS Vaslui 4-3
Juniorul Suceava – Luceafarul Bucovina 0-0
LPS Vaslui – Juniorul Suceava 1-0
Didi Junior Iasi – Zimbrul Chisinau 2-0
Juniorul Suceava – Didi Junior Iasi 0-0
Luceafarul Bucovina – LPS Vaslui 2-2
Didi Junior Iasi – Luceafarul Bucovina 5-0
Zimbrul Chisinau – Juniorul Suceava 2-1

Finala mica:
Yomi Vatra Dornei – LPS Vaslui 2-0

Finala mare:
FC Buiucani – Zimbrul Chisinau 2-3

Cel mai bun portar: Nichita Lebedeu (FC Buiucani)
Cel mai tehnic jucator: Bogdan Ciobanu (Zimbrul Chisinau)
Golgheterul competitiei: Ianis Podoleanu (LPS Vaslui)

Categoria de varsta 2009:

Grupa A:
Profy Botosani – Didi Junior Iasi 1-3
Juniorul Suceava – Profy Botosani 0-1
FC Buiucani – Didi Junior Iasi 0-5
Juniorul Suceava – FC Buiucani 0-4
FC Buiucani – Profy Botosani 6-1
Didi Junior Iasi – Juniorul Suceava 4-0

Grupa B:
Cenizia Radauti – LPS Vaslui 0-1
Zimbrul Chisinau – Junior Botosani 7-0
LPS Vaslui – Zimbrul Chisinau 1-5
LPS Suceava – Cenizia Radauti 0-1
Junior Botosani – LPS Vaslui 0-3
Zimbrul Chisinau – LPS Suceava 7-1
LPS Suceava – Junior Botosani 0-0
Cenizia Radauti – Zimbrul Chisinau 1-5
Junior Botosani – Cenizia Radauti 1-2
LPS Vaslui – LPS Suceava 3-0

Finala mica:
FC Buiucani – LPS Vaslui 1-2

Finala mare:
Didi Junior Iasi – Zimbrul Chisinau 2-3

Cel mai bun portar: Ionica Spanu (LPS Vaslui)
Cel mai tehnic jucator: Andrei Pancu (Didi Junior Iasi)
Golgheterul competitiei: Ovidiu Anton (Zimbrul Chisinau)

Meciurile editiei 2015 a Cupei Mos Craciun au fost arbitrate de Ghita Ignatescu, Stelian Boariu, Teo Morosan, George Iriciuc, Florin Motriuc si Daniel Bostan.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "FOTO | Laureaţii Cupei „Moş Crăciun”"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*