Laureaţii Cupei Sucevei

Sala de sport a complexului Areni a gazduit ieri cea de-a XX-a editie a Cupei Sucevei la Atletism. Destinata juniorilor II si juniorilor III, competitia a adunat la startul celor 28 de probe peste 100 de sportivi de la cluburile LPS Suceava, CSS Humorului si CSS Radauti, precum si o delegatie din Republica Moldova.

La finalul intrecerii, atletii de la LPS Suceava au castigat 12 probe de concurs, sportivii moldoveni 9, cei de la CSS Gura Humorului 6, in timp ce Manuela Tivadar a cucerit singurul loc I pentru CSS Radauti.

Performera editiei din acest an a fost Iuliana Chelaru, sportiva legitimata la LPS Suceava reusind sa urce pe cea mai inalta treapta a podiumului in trei dintre probele destinate junioarelor II: 400, 800 si 1500 de metri.

Lista castigatorilor:

Juniori II – 60 de metri
Alexandru Lucanu (CSS Gura Humorului)
Juniori II – 200 de metri
Alexandru Lucanu (CSS Gura Humorului)
Juniori II – 400 de metri
Mihai Romas (LPS Suceava)
Juniori II – 800 de metri
Mihai Romas (LPS Suceava)
Juniori II – 1500 de metri
Vladimir Curaciov (Republica Moldova)
Juniori II – 3000 de metri
Vladimir Curaciov (Republica Moldova)
Juniori II – lungime
Dumitru Chian (Republica Moldova)

Junioare II – 60 de metri
Ana Berghii (Republica Moldova)
Junioare II – 200 de metri
Ana Berghii (Republica Moldova)
Junioare II – 400 de metri
Iuliana Chelaru (LPS Suceava)
Junioare II – 800 de metri
Iuliana Chelaru (LPS Suceava)
Junioare II – 1500 de metri
Iuliana Chelaru (LPS Suceava)
Junioare II – 3000 de metri
Doina Cravcenco (Republica Moldova)
Junioare II – lungime
Iulia Fergalova (Republica Moldova)

Juniori III – 60 de metri
Cezar Tatarau (CSS Gura Humorului)
Juniori III – 200 de metri
Florin Ferariu (LPS Suceava)
Juniori III – 300 de metri
Daniel Macovei (LPS Suceava)
Juniori III – 800 de metri
Andrei Ignatiev (Republica Moldova)
Juniori III – 1500 de metri
Andrei Ignatiev (Republica Moldova)
Juniori III – 3000 de metri
Silviu Marmeliuc (LPS Suceava)
Juniori III – lungime
Cezar Tatarau (CSS Gura Humorului)

Junioare III – 60 de metri
Andreea Cucosel (LPS Suceava)
Junioare III – 200 de metri
Andreea Cucosel (LPS Suceava)
Junioare III – 300 de metri
Otilia Strutinschi (CSS Gura Humorului)
Junioare III – 800 de metri
Georgiana Popovici (LPS Suceava)
Junioare III – 1500 de metri
Otilia Strutinschi (CSS Gura Humorului)
Junioare III – 3000 de metri
Ioana Pascar (LPS Suceava)
Junioare III – lungime
Manuela Tivadar (CSS Radauti)

Cea de-a XX-a editie a Cupei Sucevei la Atletism a fost organizata de Directia Judeteana pentru Sport si Tineret, in colaborare cu Asociatia Judeteana de Atletism, Clubul Sportiv Municipal Suceava si Consiliul Judetean Suceava si a beneficiat din partea deliberativului judetean de un buget total de 10.000 de lei.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Laureaţii Cupei Sucevei"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*