KSE Târgu Secuiesc – Foresta Suceava: 1-1

Foresta s-a intors cu un singur punct din prima deplasare stagionala, dupa ce a remizat sambata, scor 1-1, pe terenul celor de la KSE Targu Secuiesc, intr-un meci din etapa a II-a a Ligii a III-a.

Fara consistenta la mijlocul terenului, de unde a lipsit Cerlinca, ramas acasa din cauza unei accidentari, trupa antrenata de Vespazian Colban a incasat gol in minutul 11, cand Kanyo a trecut usor prin intreaga aparare suceveana si a deschis scorul cu un sut din alergare. “Galben-verzii” au replicat in minutul 19, prin Alexandru Marin, care a egalat cu o lovitura de cap dintr-o centrare excelenta a lui Cainari pentru scorul de 1-1 la pauza. In repriza secunda, Grumezescu a ratat trei sanse bune de a-i trimite pe oaspeti in avantaj, iar la poarta opusa, Ailenei si-a salvat echipa de la infrangere cu doua parade providentiale in minutele suplimentare. KSE Targu Secuiesc – Foresta s-a incheiat 1-1, iar formatia suceveana pierde primele puncte in duelul de la distanta cu Aerostar.

Foresta Suceava: Ailenei – Onofras, Ichim, Vitelaru, Druga – Stanescu – Pavel, June, Cainari – Grumezescu, Al. Marin. Antrenor: Vespazian Colban. Au mai intrat: Lungu, Martin si Hagiu.