KSE Târgu Secuiesc – Bucovina Rădăuți: 0-1

Bucovina Radauti tace si aduna puncte. Trupa lui Dorin Goian si Daniel Balan a bifat a cincea victorie in sase etape, dupa ce a castigat sambata, in deplasare, la Targu Secuiesc, cu scorul de 1-0.

Ionut Plamada a tras primul semnal de alarma la poarta gazdelor, cu un sut din marginea careului respins cu dificultate de Bunduc. Covasnenii au replicat la mijlocul primei reprize, cand Zvoronciuc a fost salvat de transversala la un sut de la distanta. Anuntata de ocazia lui Ungurianu, deschiderea scorului a venit in minutul 38, cand Paius a executat magistral o lovitura libera de la 19 metri pentru 0-1 la pauza. Formatia radauteana putea scapa de emotii in repriza secunda, cand nou-intratii Stoian si Busuioc au trecut in doua randuri pe langa golul doi. KSE Targu Secuiesc – Bucovina s-a terminat 0-1, iar echipa lui Goian si Balan ii sufla in continuare in ceafa Aerostarului.

Bucovina Radauti a inceput in urmatoarea formula de joc: Zvoronciuc – Alecsandru, Antonesei, Mihaes, R. Ciobanu – Paius, Sahlean, Ungurianu – I. Plamada, Netbai, Ionesi. Antrenori: Dorin Goian si Daniel Balan. Pe parcursul meciului au mai intrat: Stoian, Coroama, Bejenar si Busuioc.

Runda urmatoare programeaza sambata, de la ora 15.00, pe stadionul Municipal din Radauti, derbyul dintre Bucovina si Otelul Galati, echipe clasate pe ultimele doua trepte ale podiumului.