Kosarom – Rădăuţi: 6-1

Bucovina Radauti a ramas fara victorie in mandatul lui Daniel Stoica si dupa disputarea etapei a IV-a din Liga a III-a. Mai rau, “galben-albastrii” au incasat astazi o bataie zdravana, scor 1-6, in meciul din deplasare cu Kosarom Pascani.

Aflate in mare foame de puncte dupa startul ratat de campionat, gazdele au inceput in tromba, reusind sa deschida scorul inca din minutul 4, cand Maftei a inscris in urma unei gafe a defensivei sucevene. Au urmat apoi alte cinci minute de cosmar pentru Butnariu. Stan a incurcat mai intai portile si a fost coautor la golul inscris de Huma, Maftei a realizat apoi hattrickul, iar la jumatatea primei reprize, pascanenii conduceau cu un neverosimil 4-0. De partea cealalta, radautenii s-au trezit din pumni abia in minutul 44, cand Pasaila a redus din diferenta, dupa ce a finalizat din sapte metri o centrare trimisa de Sabie.

Gazdele si-au refacut ecartul de patru lungimi la jumatatea reprizei secunde, dupa ce nou-intratul Viorica a expediat mingea sub transversala cu un sut de la 25 de metri, iar Nemteanu a incheiat setul la 6-1 cu patru minute inainte de final.

Bucovina Radauti: Butnariu – Viu, Hrimiuc, Alupei, Popa, Stan, Popescu, Pasaila, Zaremba, Pamparau, Sabie. Au mai intrat: C. Ciurla, Sfarnaciuc, Botusan si Balici.