Rezultate finale | Juniors Cup Suceava – prima ediție

Juniorul Suceava, in parteneriat cu AJF Suceava, organizeaza la sfarsitul acestei saptamani prima editia a Juniors Cup. Competitia va reuni la start peste 40 de echipe din patru judete: Suceava, Botosani, Neamt si Brasov. Meciurile de la categoria 2008 vor avea loc pe stadionul din Itcani, cele de la categoriile 2009 si 2010 pe stadionul Areni, iar cele de la categoriile 2011 si 2012 pe terenul Ramiro din Burdujeni. Competitia incepe vineri dupa-amiaza cu primele jocuri din faza grupelor.

Juniors Cup Suceava va fi transmisa in format livescore pe GazetaSV.ro

Categoria 2008:

Vineri:

NR. ORA GRUPA STADION  ”1 MAI”    ITCANI SCOR
1. 15.00 A JUNIORUL SUCEAVA – STEJARUL CAJVANA   5-2
2. 16.00 A ARTYS BOTOSANI – JUNIOR CAMPULUNG 2-1
3. 17.00 B LPS SUCEAVA – FORESTA SUCEAVA 10-1  
4. 18.00 B LUCEAFARUL SUCEAVA – FC PROFY BOTOSANI 7-1  

Sambată:

NR. ORA GRUPA STADION  ”1 MAI”    ITCANI SCOR
5. 9.00 A STEJARUL CAJVANA – JUNIOR CAMPULUNG 5-4
6. 10.00 A JUNIORUL SUCEAVA – ARTYS BOTOSANI  1-1
7. 11.00 B FORESTA SUCEAVA – FC PROFY BOTOSANI   0-5
8. 12.00 B LPS SUCEAVA – LUCEAFARUL SUCEAVA   2-1
9. 15.00 A ARTYS BOTOSANI – STEJARUL CAJVANA   1-3
10. 16.00 A JUNIOR CAMPULUNG – JUNIORUL SUCEAVA   0-9
11. 17.00 B LUCEAFARUL SUCEAVA – FORESTA SUCEAVA   11-0
12. 18.00 B FC PROFY BOTOSANI – LPS SUCEAVA   1-6

Duminică:

NR. ORA GRUPA STADION  ”1 MAI”   ITCANI SCOR
13. 9.00 SEMIFINALE JUNIORUL SUCEAVA – LUCEAFARUL SUCEAVA 2-0  
14. 10.00 SEMIFINALESTEJARUL CAJVANA – LPS SUCEAVA3-7  
15. 11.00 LOC 7/8 JUNIOR CAMPULUNG – FORESTA SUCEAVA 9-1  
16. 12.00 LOC 5/6 ARTYS BOTOSANI – PROFY BOTOSANI 2-1  
17. 13.00 FINALA MICA LUCEAFARUL SUCEAVA – STEJARUL CAJVANA   0-0 (2-3)
18. 14.00 FINALA MARE JUNIORUL SUCEAVA – LPS SUCEAVA 0-0 (6-5) 

Clasamente:

  Echipa M V E I Gol Pct.
1.   JUNIORUL SUCEAVA  3   2 15-3    7
2. STEJARUL CAJVANA   3 2 1 10-10  6
3.   ARTYS BOTOSANI   3   1   1  1   4-5  4
4.   JUNIOR CAMPULUNG 3   0   0   3   5-16   0
  Echipa M V E I Gol Pct.
1.   LPS SUCEAVA   3   3   0   18-3 9
2.   LUCEAFARUL SUCEAVA   3   2   19-3 6
3.   PROFY BOTOSANI 3  1   2   7-13   3
4.   FORESTA SUCEAVA   0   0 3     1-26   0

Categoria 2009:

Vineri:

NR. ORA GRUPA STADION  ARENI      SCOR
1. 16.00 A JUNIOR BOTOSANI – CSS NICU GANE FALTICENI 6-0  
2. 16.45 A JUNIORUL SUCEAVA – CSS RADAUTI 11-0 
3. 17.30 B LPS PIATRA NEAMT – CENIZIA RADAUTI  1-10
4. 18.15 B ARTYS BOTOSANI – FORESTA FALTICENI   2-1

Sambata:

NR. ORA GRUPA STADION  ARENI     SCOR
5. 10.00 A CSS RADAUTI – CSS NICU GANE FALTICENI   3-8
6. 10.45 B CENIZIA RADAUTI – FORESTA FALTICENI   4-2
7. 11.30 A JUNIORUL SUCEAVA – JUNIOR BOTOSANI   1-3
8. 12.15 B LPS PIATRA NEAMT – ARTYS BOTOSANI   2-1
9. 16.00 A JUNIOR  BOTOSANI – CSS RADAUTI  12-0
10. 16.45 A CSS NICU GANE FALTICENI – JUNIORUL SUCEAVA  2-3
11. 17.30 B ARTYS BOTOSANI – CENIZIA RADAUTI   2-7
12. 18.15 B FORESTA FALTICENI – LPS PIATRA NEAMT   0-2

Duminica:

NR. ORA GRUPA STADION  ARENI   SCOR
13. 9.00 LOC 5/8 NICU GANE FALTICENI – FORESTA FALTICENI3-2  
14. 9.45 LOC 5/8 CSS RADAUTI – ARTYS BOTOSANI0-2  
15. 10.30 SEMIFINALE JUNIOR BOTOSANI – LPS PIATRA NEAMT1-4  
16. 11.15 SEMIFINALE JUNIORUL SUCEAVA – CENIZIA RADAUTI 1-4  
17. 12.00 LOC 7/8 FORESTA FALTICENI – CSS RADAUTI3-0  
18. 12.45 LOC 5/6 ARTYS BOTOSANI – NICU GANE FALTICENI 5-0 
19. 13.30 FINALA MICA JUNIOR BOTOSANI – JUNIORUL SUCEAVA   3-1
20. 14.15 FINALA MARE LPS PIATRA NEAMT – CENIZIA RADAUTI   3-2

Clasamente:

  Echipa M V E I Gol Pct.
1.   JUNIOR BOTOSANI 3   3   0  0   21-1   9
2.   JUNIORUL SUCEAVA  3 2  0   1 15-5   6
3.   NICU GANE FALTICENI   3 1   0   2   10-12 3
4.   CSS RADAUTI 3  0 33-31     0
  Echipa M V E I Gol Pct.
1.   CENIZIA RADAUTI 3   3   0 0   21-5     9
2.   LPS PIATRA NEAMT   3 2 0   1   5-116
3.   ARTYS BOTOSANI   3   1   0   2   5-10   3
4.   FORESTA FALTICENI   3  0   0   3   3-8   0

Categoria 2010:

Vineri:

NR. ORA GRUPA STADION  ARENI      SCOR
1. 16.00 B JUNIOR BOTOSANI – BUCOVINA SUCEAVA 7-1 
2. 16.45 B LPS PIATRA NEAMT – FORESTA FALTICENI   6-1
3. 17.30 A JUNIORUL SUCEAVA – CSS RADAUTI   9-0
4. 18.15 A CSM DORNA – ARTYS BOTOSANI   2-2
5. 19.00 B LUCEAFARUL SUCEAVAJUNIOR BOTOSANI   4-0
6. 19.00 B BUCOVINA SUCEAVALPS PIATRA NEAMT    6-4

Sambata:

NR. ORA GRUPA STADION  ARENI     SCOR
7. 10.00 B FORESTA FALTICENI – BUCOVINA SUCEAVA   2-4
8. 10.45 B LUCEAFARUL SUCEAVA – LPS PIATRA NEAMT   8-0
9. 11.30 A CSS RADAUTI – ARTYS BOTOSANI 0-8 
10. 12.15 A JUNIORUL SUCEAVA – CSM DORNA 10-1  
11. 16.00 B LUCEAFARUL SUCEAVA – FORESTA FALTICENI 11-0  
12. 16.45 B LPS PIATRA NEAMT – JUNIOR BOTOSANI   0-2
13. 17.30 A CSM DORNA – CSS RADAUTI  4-0
14. 18.15 A ARTYS BOTOSANI – JUNIORUL SUCEAVA   1-5
15. 19.00 B FORESTA FALTICENI – JUNIOR BOTOSANI   0-3
16. 19.00 B BUCOVINA SUCEAVA – LUCEAFARUL SUCEAVA   1-5

Duminica:

NR. ORA GRUPA STADION  ARENI   SCOR
17. 9.45 LOC 8/9 CSS RADAUTI – FORESTA FALTICENI 6-0  
18. 10.30 SEMIFINALE JUNIORUL SUCEAVA – JUNIOR BOTOSANI3-0  
19. 11.15 SEMIFINALE ARTYS BOTOSANI – LUCEAFARUL SUCEAVA 1-8  
20. 12.00 LOC 7/8 CSS RADAUTI – LPS PIATRA NEAMT  2-0
21. 12.45 LOC 5/6 CSM DORNA – BUCOVINA SUCEAVA   5-1
22. 13.30 FINALA MICA JUNIOR BOTOSANI – ARTYS BOTOSANI   3-0
23. 14.15 FINALA MAREJUNIORUL SUCEAVA – LUCEAFARUL SUCEAVA   6-0

Clasamente:

  Echipa M V E I Gol Pct.
1.   JUNIORUL SUCEAVA 3   3  0  0 24-2     9
2.   ARTYS BOTOSANI  3   1  1  1   11-7   4
3.   CSM DORNA 3   1 1  1 7-12     4
4.   CSS RADAUTI  3 0   0 3 0-21    0
  Echipa M V E I Gol Pct.
1.   LUCEAFARUL SUCEAVA   4   4  0   28-1   12
2.   JUNIOR BOTOSANI   4  3  0   1   12-5   9
3.   BUCOVINA SUCEAVA   4   2  0 2   12-18  6
4.   LPS PIATRA NEAMT 4   1  3   10-17   3
5.   FORESTA FALTICENI 4   0   0   4 3-24   0

Categoria 2011:

Vineri:

NR. ORA GRUPA TEREN RAMIRO SCOR
1. 15.00 A LPS PIATRA NEAMT – BUCOVINA SUCEAVA   2-0
2. 15.30 B JUNIOR BOTOSANI – FORESTA FALTICENI  2-3
3. 16.00 B CELTA BRASOV – FORESTA SUCEAVA   6-0
4. 18.00 A JUNIORUL SUCEAVA – CSM DORNA   1-2

Sambata:

NR. ORA GRUPA TEREN RAMIRO SCOR
5. 8.30 A BUCOVINA SUCEAVA – CSM DORNA  0-13
6. 9.00 A JUNIORUL SUCEAVA – LPS PIATRA NEAMT   4-0
7. 9.30 B FORESTA SUCEAVA – FORESTA FALTICENI   1-4
8. 10.00 B CELTA BRASOV – JUNIOR BOTOSANI   3-2
9. 15.00 A LPS PIATRA NEAMT – CSM DORNA   0-9
10. 15.30 A BUCOVINA SUCEAVA – JUNIORUL SUCEAVA   0-6
11. 16.00 B JUNIOR BOTOSANI – FORESTA SUCEAVA   6-1
12. 17.00 B FORESTA FALTICENI – CELTA BRASOV   0-6

Duminica:

NR. ORA GRUPA TEREN RAMIRO SCOR
13. 8.00 LOC 5/8 LPS PIATRA NEAMT – FORESTA SUCEAVA   1-2
14. 8.30 LOC 5/8 BUCOVINA SUCEAVA – JUNIOR BOTOSANI1-6  
15. 9.00 SEMIFINALE CSM DORNA – FORESTA FALTICENI 3-1 
16. 9.30 SEMIFINALE JUNIORUL SUCEAVA – CELTA BRASOV4-0  
17. 12.00 LOC 7/8 LPS PIATRA NEAMT – BUCOVINA SUCEAVA  3-1
18. 12.30 LOC 5/6 FORESTA SUCEAVA – JUNIOR BOTOSANI   1-6
19. 14.00 FINALA MICA FORESTA FALTICENI – CELTA BRASOV   0-0 (3-2)
20. 15.00 FINALA MARE CSM DORNA – JUNIORUL SUCEAVA   1-2

Clasamente:

  Echipa M V E I Gol Pct.
1.   CSM DORNA   3   3   24-1   9
2.   JUNIORUL SUCEAVA  3 2   0  1   11-2   6
3.   LPS PIATRA NEAMT 3   1   0  2 2-13   3
4.   BUCOVINA SUCEAVA   3  0   0   3 0-21   0
  Echipa M V E I Gol Pct.
1.   CELTA BRASOV 3   3  0   0   15-2   9
2.   FORESTA FALTICENI   3 2  0   1  7-9   6
3.   JUNIOR BOTOSANI 3  1   0  2 10-7   3
4.   FORESTA SUCEAVA   3   0   0 3   2-16   0

Categoria 2012:

NR. ORA GRUPA TEREN RAMIRO SCOR
1. 16.30 B JUNIOR BOTOSANI – STEJARUL CAJVANA 4-0  
2. 17.00 A FORESTA FALTICENI – LUCEAFARUL SUCEAVA  0-1
3. 17.30 A JUNIORUL SUCEAVA – BUCOVINA SUCEAVA  8-0
4. 18.30 B CSM DORNA – FORESTA SUCEAVA  2-0

Sambata:

NR. ORA GRUPA TEREN RAMIRO SCOR
5. 10.30 A BUCOVINA SUCEAVA – LUCEAFARUL SUCEAVA 0-3  
6. 11.00 A JUNIORUL SUCEAVA – FORESTA FALTICENI   5-2
7. 11.30 B FORESTA SUCEAVA – STEJARUL CAJVANA   2-0
8. 12.00 B CSM DORNA – JUNIOR BOTOSANI  4-1
9. 17.30 A FORESTA FALTICENI – BUCOVINA SUCEAVA 3-0  
10. 18.00 A LUCEAFARUL SUCEAVA – JUNIORUL SUCEAVA   0-6
11. 18.30 B JUNIOR BOTOSANI – FORESTA SUCEAVA   2-0
12. 19.00 B STEJARUL CAJVANA – CSM DORNA   0-6

Duminica:

NR. ORA GRUPA TEREN RAMIRO SCOR
13. 10.00 LOC 5/8 FORESTA FALTICENI – STEJARUL CAJVANA1-0  
14. 10.30 LOC 5/8 BUCOVINA SUCEAVA – FORESTA SUCEAVA0-7  
15. 11.00 SEMIFINALE JUNIORUL SUCEAVA – JUNIOR BOTOSANI7-1  
16. 11.30 SEMIFINALE LUCEAFARUL SUCEAVA – CSM DORNA0-3  
17. 13.00 LOC 7/8 STEJARUL CAJVANA – BUCOVINA SUCEAVA 0-1  
18. 13.30 LOC 5/6 FORESTA FALTICENI – FORESTA SUCEAVA  1-0
19. 14.30 FINALA MICA JUNIOR BOTOSANI – LUCEAFARUL SUCEAVA  3-0
20. 15.30 FINALA MAREJUNIORUL SUCEAVA – CSM DORNA  2-2 (5-6)

Clasamente:

  Echipa M V E I Gol Pct.
1.   JUNIORUL SUCEAVA33  0  0   19-2   9
2.   LUCEAFARUL SUCEAVA3  2  0  1   4-6   6
3.   FORESTA FALTICENI 3 1   0   2   5-6   0
4.   BUCOVINA SUCEAVA 3   0  3  0-14 0
  Echipa M V E I Gol Pct.
1.   CSM DORNA   3 3 12-1   9
2.   JUNIOR BOTOSANI   3   2   0 1   7-4   6
3.   FORESTA SUCEAVA   3   1 0 2 2-4   3
4.   STEJARUL CAJVANA   3 0   0   3 0-12   0

Pe langa cupe, mingi sau echipament de joc pentru echipele castigatoare, toti cei peste 500 de jucatori participanti vor primi la final cate o medalie, a anuntat promotorul cupei, Bogdan Pantea.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Rezultate finale | Juniors Cup Suceava – prima ediție"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*