Juniorii B au revenit la șefie

Lps Suceava a revenit pe primul loc in clasamentul seriei intai din cadrul Campionatului National de Juniori Republicani B, dupa ce s-a impus, duminica, cu scorul de 3-0, pe terenul celor de la Noua Generatiei Iasi, intr-un meci contand pentru etapa a 12-a a sezonului regulat. Grupa lui Ovidiu Caldarus si-a asigurat cea de-a 9-a victorie stagionala in repriza secunda, gratie golurilor marcate de Rotari (penalty), Lutac si Nastasiu.

Sunt foarte multumit de jocul pe care l-a prestat echipa dupa pauza. Cred ca a fost cea mai buna repriza facuta de noi in acest sezon. Puteam sa-i batem rau de tot, sa marcam sapte-opt goluri. Veneam insa dupa doua infrangeri si este bine ca am inceput sa castigam din nou, pentru este destul de greu sa pastrezi echipa in forma pe parcursul unui intreg sezon”, a spus tehnicianul Ovidiu Caldarus.

15. LPS Piatra Neamt 12 0 1 11 8-34 1p

In primul meci al zilei, formatia suceveana de juniori A a bifat a cincea victorie din aceasta toamna, dupa a castigat, in fieful celor de la Noua Generatie Iasi, cu scorul de 3-1. Trupa pregatita de Aurel Constantin si-a asigurat succesul prin golurile inscrise de Morosan (2) si Botusan, urcand in urma acestui rezultat pe locul 7 in clasamentul seriei intai, la doar doua puncte de pozitiile care asigura calificarea in turneul play-off.