Juniori C, D, E | Rezultatele etapei a 3-a

Campionatele judetene de juniori au programat la sfarsitul saptamanii trecute meciuri etapei a III-a. In intrecerea juniorilor C, Juniorul Suceava a trecut cu 11-0 de Dorna Vatra Dornei si a ramas pe primul loc al clasamentului, la egalitate de puncte cu LPS Suceava si Bucovina Radauti. In competitia juniorilor D, CN “Nicu Gane” Falticeni  (foto) s-a impus, cu scorul de 2-1, in fata celor de la CSS Radauti si a ramas pe primul loc la egalitate de puncte cu Omnia Suceava si ACS Junior Campulung Moldovenesc. In campionatul juniorilor E, LPS Suceava a realizat scorul etapei, 10-0 cu Dorna Vatra Dornei si a ramas in fotoliul de lider cu un golaveraj superior celor de la ACS Juniorul.

Foto: cronicadefalticeni.ro

Juniori C – Rezultatele etapei a III-a:
LPS Suceava – CN “Nicu Gane” Falticeni 15-0
Juniorul Suceava – Dorna Vatra Dornei 11-0
Bucovina Radauti – Zimbrul Siret 4-0
Juniorul II Suceava – Foresta Suceava 7-0

JC Echipa M V E I Gol Pct.
1. Juniorul Suceava 3 3 0 0 35-1 9
2. LPS Suceava 3 3 0 0 32-0 9
3. Bucovina Radauti 3 3 0 0 12-3 9
4. Juniorul II Suceava 3 2 0 1 11-3 6
5. Dorna Vatra Dornei 3 1 0 2 5-20 3
6. CN “Nicu Gane” Falticeni 3 0 0 3 3-24 0
7. Foresta Suceava 3 0 0 3 3-25 0
8. Zimbrul Siret 3 0 0 3 1-26 0

Juniori D – Rezultatele etapei a III-a:
LPS Suceava – Dorna Vatra Dornei 0-0
Juniorul Suceava – Foresta Falticeni 1-1
Junior Campulung – Zimbrul Siret 5-0
Omnia Suceava – Foresta Suceava 4-0
CN “Nicu Gane” Falticeni – CSS Radauti 2-1
Foresta Moldovita – Junior II Campulung 2-4

JD Echipa M V E I Gol Pct.
1. CN “Nicu Gane” Falticeni 3 3 0 0 27-1 9
2. Omnia Suceava 3 3 0 0 17-0 9
3. Junior Campulung 3 3 0 0 15-1 9
4. Dorna Vatra Dornei 3 2 1 0 20-0 7
5. Juniorul Suceava 3 2 1 0 12-2 7
6. LPS Suceava 3 2 1 0 9-1 7
7. Junior II Campulung 3 1 0 2 4-28 3
8. Foresta Falticeni 3 0 1 2 2-9 1
9. Foresta Suceava 3 0 0 3 2-9 0
10. CSS Radauti 3 0 0 3 1-10 0
11. Zimbrul Siret 3 0 0 3 0-20 0
12. Foresta Moldovita 3 0 0 3 2-30 0

Juniori E – Rezultatele etapei a III-a:
LPS Suceava – Dorna Vatra Dornei 10-0
Juniorul Suceava – Foresta Falticeni 5-1
Bucovina Radauti – Zimbrul Siret 1-3
Junior Campulung – Foresta Suceava 2-3

JE Echipa M V E I Gol Pct.
1. LPS Suceava 3 3 0 0 38-0 9
2. Juniorul Suceava 3 3 0 0 15-1 9
3. Dorna Vatra Dornei 3 2 0 1 16-12 6
4. Foresta Suceava 3 2 0 1 8-7 6
5. Junior Campulung 3 1 0 2 7-11 3
6. Zimbrul Siret 3 1 0 2 5-27 3
7. Bucovina Radauti 3 0 0 3 3-12 0
8. Foresta Falticeni 3 0 0 3 2-22 0

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Juniori C, D, E | Rezultatele etapei a 3-a"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*