Joi debutează prima ediție a Cupei Primăverii

teren lps copii

Complexul Liceului cu Program Sportiv din Suceava va găzdui joi și vineri meciurile primei ediții a Cupei Primăverii la fotbal. Organizată în colaborare cu Inspectoratul Școlar Județean Suceava, Asociația Județeană de Fotbal Suceava și Direcția Județeană pentru Tineret și Sport Suceava, competiția va aduna la start 55 de echipe, împărțite pe trei categorii de vârstă.

“Am ținut să profităm de Săptămâna Altfel și să angrenăm în competiție cât mai mulți copii. Scopul acestei cupe este de ne prezenta noua bază sportivă și de a depista cât mai mulți copii talentațI pentru a ne completa grupele pe care le avem”, a declarat profesorul Ovidiu Murariu, unul dintre inițiatorii Cupei Primăverii.

Clasele I–IV:

Grupa A:
Școala Marginea
Școala Ciprian Porumbescu
Școala Pătrăuți
ora 09.00: Școala Marginea – Școala Ciprian Porumbescu
ora 12.00: Școala Marginea – Școala Pătrăuți
ora 14.00: Școala Pătrăuți – Școala Ciprian Porumbescu

Grupa B:
Școala Arbore
Școala Udești
Școala Islovăț
ora 10.30: Școala Arbore – Școala Udești
ora 12.30: Școala Arbore – Școala Iaslovăț
ora 13.30: Școala Udești – Școala Iaslovăț

Grupa C:
Școala Bosanci
Școala Ipotești
Școala Zamostea
ora 08.30: Școala Bosanci – Școala Ipotești
ora 09.30: Școala Bosanci – Școala Zamostea
ora 11.00: Școala Zamostea – Școala Ipotești

Grupa D:
LPS Suceava
Școala Nr. 11 Suceava
Școala Fântânele
ora 10.00: LPS Suceava – Școala Nr. 11 Suceava
ora 11.30: Școala Fântânele – Școala Nr. 11 Suceava
ora 13.00: LPS Suceava – Școala Fântânele

Clasele V-VI:

Grupa A:
LPS Suceava
Școala Pătrăuți
Școala Udești
ora 08.30: LPS Suceava – Școala Pătrăuți
ora 09.30: Școala Udești – LPS Suceava
ora 11.00: Școala Pătrăuți – Școala Udești

Grupa B:
CN “Petru Rareș“ Suceava
Școala Nr. 11 Suceava
Școala Nr. 9 Suceava
ora 08.30: CN “Petru Rareș“ Suceava – Școala Nr. 11 Suceava
ora 09.30: Școala Nr. 9 Suceava – Școala Nr. 11 Suceava
ora 11.30: CN “Petru Rareș“ Suceava – Școala Nr. 9 Suceava

Grupa C:
Școala Marginea
Școala Nr. 8 Suceava
Școala Ipotești
ora 09.00: Școala Marginea – Școala Nr. 8 Suceava
ora 10.00: Școala Ipotești – Școala Nr. 8 Suceava
ora 11.30: Școala Ipotești – Școala Marginea

Grupa D:
Școala Probota
Școala Zamostea
Școala Moara
ora 12.00: Școala Probota – Școala Zamostea
ora 13.00: Școala Moara – Școala Probota
ora 14.00: Școala Zamostea – Școala Moara

Grupa E:
Școala Berchișești
Școala Gulia
Școala Bosanci
ora 10.30: Școala Berchișești – Școala Gulia
ora 12.30: Școala Bosanci – Școala Berchișești
ora 13.30: Școala Gulia – Școala Bosanci

Grupa F:
Școala Mitoc
Școala Șerbăuți
Școala Fântânele
ora 09.00: Școala Mitoc – Școala Șerbăuți
ora 10.00: Școala Fântânele – Școala Serbăuți
ora 11.00: Școala Fântânele – Școala Șerbăuți

Grupa G:
Școala Cajvana
Școala Ciprian Porumbescu
Școala Corocăiești
ora 10.30: Școala Cajvana – Școala Ciprian Porumbescu
ora 12.00: Școala Ciprian Porumbescu – Școala Corocăiești
ora 13.00: Școala Corocăiești – Școala Cajvana

Clasele VII-VIII:

Grupa A:
Școala Comănești
Școala Drăgoiești
Școala Călinești
ora 16.30: Școala Comănești – Școala Drăgoiești
ora 17.30: Școala Călinești – Școala Comănești
ora 18.30: Școala Drăgoiești – Școala Călinești

Grupa B:
LPS Suceava
Școala Mălini
Școala Bosanci
ora 15.30: Școala Bosanci – LPS Suceava
ora 17.00: Școala Mălini – Școala Bosanci
ora 18.00: LPS Suceava – Școala Mălini

Grupa C:
Școala Corocăiești
Școala Dolhasca
Școala Iaslovăț
ora 16.30: Școala Corocăiești – Școala Dolhasca
ora 17.30: Școala Iaslovăț – Școala Corocăiești
ora 18.30: Școala Dolhasca – Școala Iaslovăț

Grupa D:
Școala Moara
Școala Ipotești
Școala Verești
ora 16.00: Școala Moara – Școala Ipotești
ora 17.00: Școala Verești – Școala Moara
ora 18.00: Școala Ipotești – Școala Verești

Grupa E:
Școala Nr. 9 Suceava
Școala Mitoc
Școala Marginea
ora 08.30: Școala Nr. 9 Suceava – Școala Mitoc
ora 10.30: Școala Marginea – Școala Nr. Suceava
ora 14.00: Școala Mitoc – Școala Marginea

Grupa F:
Școala Arbore
CN “Petru Rareș“ Suceava
Școala Udești
ora 09.30: Școala Arbore – CN “Petru Rareș“ Suceava
ora 11.00: CN “Petru Rareș“ Suceava – Școala Udești
ora 12.30: Școala Udești – Școala Arbore

Grupa G:
Școala Văratec
Școala Fântânele
Școala Ciprian Porumbescu
Școala Gura Humorului
ora 09.00: Școala Văratec – Școala Fântânele
ora 10.00: Școala Ciprian Porumbescu – Școala Gura Humorului
ora 11.30: Școala Fântânele – Școala Ciprian Porumbescu
ora 12.00: Școala Gura Humorului – Școala Văratec
ora 13.00: Școala Fântânele – Școala Gura Gura Humorului
ora 13.30: Școala Văratec – Școala Ciprian Porumbescu

Câștigătoarele grupelor se califică în fazele finale ale competiției.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Joi debutează prima ediție a Cupei Primăverii"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.

*