JC | Rezultatele etapei a 3-a

LPS Suceava, AS “Casuba & Galusca” si CN “Nicu Gane” Falticeni au ramas cu punctaj maxim si dupa disputarea etapei a III-a din cadrul campionatului de juniori C. Scorul rundei a fost reusit de grupa pregatita de Aurel Constantin, care a ramas pe primul loc al ierarhiei dupa ce s-a impus, cu 12-0, in deplasarea de la Preutesti.

Intr-un alt joc, juniorii de la AS “Casuba & Galusca” au bifat a trei victorie de la startul actualului sezon, dupa ce au castigat la Adancata, cu scorul de 6-1, in fata Viitorului Horodnic de Sus. Victorii pe linie au sI juniorii de la CN “Nicu Gane” Falticeni , care completeaza podiumul, dupa 3-1, pe teren propriu, cu Boroaia.

Rezultatele etapei a III-a:
Rapid Suceava – Luceafarul Bucovina 3-2
Foresta Malini – CSS Radauti 1-2
Somuzul Preutesti – LPS Suceava 0-12
AS “Casuba & Galusca” – Viitorul Horodnic de Sus 6-1
Locomotiva Dornesti – Dorna Vatra Dornei 2-3
CN “Nicu Gane” Falticeni – Unirea Boroaia 3-1
Sporting Suceava a stat in aceasta runda.

Clasament:
1.    LPS Suceava    3    3    0    0    30-1    9p
2.    AS “Casuba & Galusca”    3    3    0    0    17-1    9p
3.,    CN “Nicu Gane” Falticeni    3    3    0    0    12-3    9p
4.    Dorna Vatra Dornei    3    2    0    1    8-7    6p
5.    Rapid Suceava    3    2    0    1    6-13    6p
6.    CSS Radauti    2    1    0    1    3-3    3p
7.    Foresta Malini    3    1    0    2    6-12    3p
8.    Viitorul Horodnic de Sus    3    1    0    2    5-12    3p
9.    Unirea Boroaia    3    1    0    2    6-14    3p
10.    Luceafarul Bucovina    2    0    1    1    4-5    1p
11.     Sporting Suceava    2    0    1    1    3-4    1p
12.    Locomotiva Dornesti    3    0    0    3    7-15    0p
13.    Somuzul Preutesti    3    0    0    3    2-20    0p

Campionatul va continua miercuri, de la ora 16.00, cu meciurile etapei a IV-a. Derbyul rundei se disputa la Itcani, intre LPS Suceava si AS “Casuba & Galusca”.

Programul etapei a IV-a:
Sporting Suceava – Unirea Boroaia
Dorna Vatra Dornei – CN “Nicu Gane” Falticeni
Viitorul Horodnic de Sus – Locomotiva Dornesti
LPS Suceava – AS “Casuba & Galusca”
CSS Radauti – Somuzul Preutesti
Luceafarul Bucovina – Foresta Malini
Rapid Suceava va sta in aceasta runda.

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "JC | Rezultatele etapei a 3-a"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*