J2 | Sucevenii rămân lideri

LPS Suceava se mentine pe primul loc in clasamentului Seriei A din cadrul Campionatului National de handbal masculin rezervat echipelor de juniori II si dupa disputarea celui de-al patrulea turneu al sezonului regulat. Cu toate ca a intampinat mai multe probleme inaintea turneului de la Piatra Neamt, trupa pregatita de Petru Branduse s-a descurcat onorabil sub Pietricica, de unde s-a intors neinvinsa, cu un bilant de doua victorii si doua rezultate de egalitate.

Handbalistii suceveni au inceput en-fanfare competitia reusind sa se impuna vineri, in primul meci, cu scorul de 31-20, in fata gazdelor de la LPS Piatra Neamt. Jucatorii lui Petru Branduse aveau sa incheie prima zi a turneului cu patru puncte in cont, in urma rezultatului de egalitate obtinut in compania celor de la LPS Roman, scor 23-23. Sambata dimineata, formatia suceveana a avut parte de un adevarat galop de sanatate impotriva codasei LPS Botosani, in fata caruia s-a impus cu scorul de 45-24, la finalul unui meci in care s-a facut remarcat  Ionut Logofatu, autor a sapte goluri. Ultimul joc, cel cu LPS Iasi, a fost si cel mai dramatic. Desi au condus cu 13-2 la jumatatea primei reprize si cu 15-9 la pauza, handbalistii pregatiti de Petru Branduse s-au ales in cele din urma doar cu remiza, scor 21-21, si aceea obtinuta in extremis, gratie unei parade a portarului Duman.