Interconti a urcat pe locul 2

Interconti a urcat pe locul secund in clasamentul Campionatului Municipal, dupa ce s-a impus, ieri seara, cu scorul de 8-2, in fata celor de la Pub Sport Penalty, intr-un meci restanta din etapa a 7-a din cadrul sezonului regulat. Aflata la primul joc oficial din acest an, gruparea celor de la Interconti si-a asigurat victoria gratie golurilor semnate de Craciun (3), Tcaciuc (3), Magdalena si Afloarei, dupa ce la pauza aveau deja un avantaj de trei reusite. Neinvinsa pana la confruntarea de luni, Pub Sport Penalty a redus proportiilor scorului prin golurile marcate de Fl. Marciuc si Tiprigan, ambele venind in repriza secunda.

Campionatul Municipal va continua in aceasta saptamana cu meciul restant dintre Pub Sport Penalty si vicecampioana Apropo Café, programat joi seara, cu incepere de la orele 18.00. Dupa acest joc, competitia isi va relua cursul normal, cu partidele rundei a 9-a, programate pe parcursul saptamanii viitoare. Primele 8 clasate la finalul celor 13 etape ale sezonului regulat se vor califica la turneul play-off.