Infrângeri la indigo

Prima divizie continua sa ramana o palarie mult prea mare pentru echipa locala de volei CSMU Suceava. Formatia antrenata de Victor Pancu a inregistrat ieri a sasea infrangere consecutiva de la startul sezonului, dupa ce a fost invinsa cu un sec 0-3, in meciul disputat pe teren propriu, in compania gruparii Unirea Dej.

Reveniti in sala “Unirea” dupa o pauza de aproape jumatate de an, interval in care complexul de pe malul Sucevei a trecut printr-un proces de modernizare, Hutuleac si compania s-au tinut scai de gruparea ardeleana in prima parte a setului intai, cele doua formatii mergand cap la cap pana la scorul de 10-10.

Plusul de experienta acumulat de oaspeti in ultimele sezoane ale Diviziei A si-a spus insa cuvantul in momentele cheie ale jocului, Unirea Dej reusind sa distanteze repede la patru puncte, scor 16-20, pentru ca, in final, sa castige primul set cu scorul de 18-25.

Echipa suceveana a pus punct si a luat-o de la capat in setul secund, in debutul caruia a izbutit sa conduca la o diferenta de doua puncte, scor 3-1. Entuziasmul gazdelor s-a pierdut repede, astfel ca adversarii au replicat prompt, reusind sa intorca scorul la 12-19 si sa incheie mai apoi cel de-al doilea set la 17-25.

Ultimul set s-a jucat dupa acelasi scenariu, CSMU Suceava lasand impresia ca poate ramane in meci doar pana la scorul de 9-10. Finalul confruntarii de la “Unirea” a fost la discretia oaspetilor, care au inchis setul la 17-25 si partida la 0-3, un rezultat in urma caruia echipa antrenata de Victor Pancu ramane pe ultimul loc in clasament, fara nici macar un set castigat de la revenirea pe prima scena a voleiului romanesc.