Infrangere pe final cu Odorhei

In cel de al doilea meci de la Cupa Harghitei “studentii” suceveni au pierdut in fata gazdelor cu scorul de 40-36, desi la pauza conduceau cu 18-20. Pentru CSU cele mai multe goluri le-au inscris extremele Gavriloaia si Mitrea.

Partida a fost prima in care Adomnicai i-a avut ca adversari pe fostii colegi. Sucevenii au inceput in forta partida, dorind sa razbune esecul din meciul cu bacauanii. Astfel au condus cu 0-2 in minutul 7, cu 6-9 in minutul 13 si chiar la 4 goluri, 11-15, in minutul 21. Harghitenii au redus din diferenta inainte de pauza, pentru ca in repriza a doua sa revina la conducere. S-a mers cap la cap pana cu 10 minute inainte de final, cand gazdele s-au desprins la 4 goluri, diferenta consemnata si la final.

Pentru CSU au marcat: Gavriloaia – 8 goluri, Mitrea 7, Cantec, Bursuc si Acatrinei cate 6, Amihaesi, Pancu si Schroeder cate un gol.