Şi-au testat forţele la Iaşi

Universitatea II si-a testat in aceasta saptamana fortele in compania celor de la Politehnica Iasi, intr-un meci de pregatire disputat ieri in fieful gruparii din Copou. Disputat pe parcursul a trei reprize a cate 30 de minute, amicalul s-a incheiat cu victoria gazdelor, scor 37-35, dupa ce la finalul primelor doua parti a jocului cele doua formatii se aflau la egalitate. Pe parcursul meciului, antrenorul Razvan Bernicu a rulat intreg lotul de jucatori, inclusiv portarul Andrei Draghici, singurul handbalist cedat de la echipa mare.

Pana la startul noului sezon al Diviziei A, programat pe 18 septembrie, Universitatea II intentioneaza sa mai dispute un dublu amical cu HC Vaslui, precum si un nou test in compania celor de la Politehnica Iasi.