Huțuleac a luat argintul la Naționalele de seniori

Constantin Hutuleac

Suceveanul Constantin Huțuleac a câștigat medalia de argint în Finala Campionatului Național de lupte greco-romane pentru seniori. Competiția s-a desfășurat în perioada 29-31 ianuarie în Sala Sporturilor din Craiova și a reunit apromixativ 400 de sportivi din întreaga țară.

Clubul CSM Suceava a fost reprezentat în Banie de zece luptători. Performerul delegației sucevene a fost Constantin Huțuleac, care a ocupat locul secund la categoria 130 de kilograme. Alți doi sportivi antrenați de Andrei Bolohan, Teodor Horătău și Iulian Șopârlă s-au clasat pe poziția a 5-a, la 59 de kilograme și, respectiv, 71 de kilograme. Același rezultat l-a înregistrat și Daniel Blănari, luptătorul pregătit de Daniel Ciubotaru concurând la categoria 81 de kilograme.