HCM Constanţa – CSU: 38-36

Universitatea Suceava a suferit miercuri prima înfrângere în meciurile amicale din această iarnă. Handbaliştii suceveni au pierdut în faţa campioanei HCM Constanţa cu scorul de 36-38.

Constănţenii îşi păstreaza invincibilitatea în meciurile contra Universităţii Suceava. Lipsiţi de aportul mai multor jucători plecaţi la Natională, gazdele s-au impus la limită în faţa echipei pregătite de Leonard Bibirig. Meciul de pe litoral a fost echilibrat, sucevenii reuşind să şi conducă pe tabela de marcaj în unele momente. Scorul la pauză a fost 18-17, repriza secundă debutând cu sucevenii la timonă. Campionii şi-au revenit în minutul 40, când au preluat conducerea, iar până la final handbaliştii suceveni nu au mai avut forţa să revină. Scor final 38-36, iar Universitatea Suceava înregistrează prima înfrangere în 2010. Cele două formaţii se vor întâlni încă de două ori, miercuri seară şi joi dimineaţă.