Harababură cu ţintarul seriei

Bulibaseala totala la stabilirea programului meciurilor din seria intai a Ligii a II-a.

Aflat in insolventa, clubul Farul Constanta s-ar putea retrage din campionat inainte de startul sezonului, astfel ca argatii lui Mircea Sandu de la Casa Fotbalului au gasit o gaselnita si au stabilit doua variante ale “tintarului”, una cu 13 echipe si o alta cu 12 formatii, fara constanteni. Farul Constanta a primit ragaz pana sambata pentru a anunta Federatia Romana de Fotbal daca mai continua sau nu in Liga a II-a.

In cazul in care constantenii nu se vor alinia la startul campionatului, Rapid Suceava ar urma sa joace in runda inaugurala, programata pe 7 septembrie, pe terenul nou-promovatei Unirea Tarlungeni Brasov. De altfel, conform acestei variante de program, “ceferistii” ar trebui sa intalneasca in primele patru runde de campionat doar nou-promovate in Liga a II-a. In schimb, incepand cu etapa a V-a, trupa lui Barbu va avea un program infernal, in decurs de o saptamana fiind obligata sa joace in Copou, contra formatiei CSMS Iasi, si pe Areni, cu Rapid Bucuresti.

Programul meciurilor (varianta I – fara Farul):

Etapa I (7 septembrie):
Unirea Tarlungeni – Rapid Suceava

Etapa a II-a (14 septembrie):
Rapid Suceava – ACS Berceni

Etapa a III-a (18 septembrie):
Gloria Buzau – Rapid Suceava

Etapa a IV-a (21 septembrie):
Rapid Suceava – SC Bacau

Etapa a V-a (28 septembrie):
CSMS Iasi – Rapid Suceava

Etapa a VI-a (5 octombrie):
Rapid Suceava – Rapid Bucuresti

Etapa a VII-a (9 octombrie):
ACS Clinceni – Rapid Suceava

Etapa a VIII-a (12 octombrie):
Sportul Studentesc – Rapid Suceava

Etapa a IX-a (19 octombrie):
Rapid Suceava – Dunarea Galati

Etapa a X-a (26 octombrie):
CF Braila – Rapid Suceava

Etapa a XI-a (2 noiembrie):
Rapid Suceava – Unirea Slobozia

In cazul in care Farul se va inscrie in campionat, Rapid Suceava urmeaza sa joace in prima etapa, pe stadionul Areni, contra formatiei ACS Clinceni (fosta CS Buftea).

COMENTARII:

1 Comentariu la "Harababură cu ţintarul seriei"

  1. Iată programul complet al turului Seriei I a Ligii a III-a:

    Etapa 1
    FC Pojorâta – Kasarom Paşcani
    Aerostar Bacău – CSM Moineşti
    Cetatea Tg. Neamţ – FCM Dorohoi
    Sporting Suceava – Ceahlăul II
    Bucovina Rădăuţi – Ştiinţa Miroslava
    FCM Bacău – Petrotub Roman

    Etapa 2
    CSM Moineşti – FC Pojorâta
    FCM Dorohoi – Aerostar Bacău
    Ceahlăul II – Cetatea Tg. Neamţ
    Ştiinţa Miroslava – Sporting Suceava
    Petrotub Roman – Bucovina Rădăuţi
    Kasarom Paşcani – FCM Bacău

    Etapa 3
    CSM Moineşti – Kasarom Paşcani
    FC Pojorâta – FCM Dorohoi
    Aerostar Bacău – Ceahlăul II
    Cetatea Tg. Neamţ – Ştiinţa Miroslava
    Sporting Suceava – Petrotub Roman
    Bucovina Rădăuţi – FCM Bacău

    Etapa 4
    FCM Dorohoi – CSM Moineşti
    Ceahlăul II – FC Pojorâta
    Ştiinţa Miroslava – Aerostar Bacău
    Petrotub Roman – Cetatea Tg. Neamţ
    FCM Bacău – Sporting Suceava
    Kasarom Paşcani – Bucovina Rădăuţi

    Etapa 5
    FCM Dorohoi – Kasarom Paşcani
    CSM Moineşti – Ceahlăul II
    FC Pojorâta – Ştiinţa Miroslava
    Aerostar Bacău – Petrotub Roman
    Cetatea Tg. Neamţ – FCM Bacău
    Sporting Suceava – Bucovina Rădăuţi

    Etapa 6
    Ceahlăul II – FCM Dorohoi
    Ştiinţa Miroslava – CSM Moineşti
    Petrotub Roman – FC Pojorâta
    FCM Bacău – Aerostar Bacău
    Bucovina Rădăuţi – Cetatea Tg. Neamţ
    Sporting Suceava – Kasarom Paşcani

    Etapa 7
    Kasarom Paşcani – Ceahlăul II
    FCM Dorohoi – Ştiinţa Miroslava
    CSM Moineşti – Petrotub Roman
    FC Pojorâta – FCM Bacău
    Aerostar Bacău – Bucovina Rădăuţi
    Cetatea Tg. Neamţ – Sporting Suceava

    Etapa 8
    Ştiinţa Miroslava – Ceahlăul II
    Petrotub Roman – FCM Dorohoi
    FCM Bacău – CSM Moineşti
    Bucovina Rădăuţi – FC Pojorâta
    Sporting Suceava – Aerostar Bacău
    Cetatea Tg. Neamţ – Kasarom Paşcani

    Etapa 9
    Kasarom Paşcani – Ştiinţa Miroslava
    Ceahlăul II – Petrotub Roman
    FCM Dorohoi – FCM Bacău
    CSM Moineşti – Bucovina Rădăuţi
    FC Pojorâta – Sporting Suceava
    Aerostar Bacău – Cetatea Tg. Neamţ

    Etapa 10
    Petrotub Roman – Ştiinţa Miroslava
    FCM Bacău – Ceahlăul II
    Bucovina Rădăuţi – FCM Dorohoi
    Sporting Suceava – CSM Moineşti
    Cetatea Tg. Neamţ – FC Pojorâta
    Aerostar Bacău – Kasarom Paşcani

    Etapa 11
    FC Pojorâta – Aerostar Bacău
    CSM Moineşti – Cetatea Tg. Neamţ
    FCM Dorohoi – Sporting Suceava
    Ceahlăul II – Bucovina Rădăuţi
    Ştiinţa Miroslava – FCM Bacău
    Kasarom Paşcani – Petrotub Roman

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*