Handbal, J1 |LPS Suceava – LPS Vaslui: 28-33

Echipa de juniori I de la LPS Suceava a început anul competițional cu o înfrângere, handbaliștii antrenați de Petru Brândușe fiind învinși, cu scorul de 28-33, în meciul diputat sâmbătă, pe teren propriu, în fața celor de la LPS Vaslui, în cadrul etapei a XI-a a sezonului regulat.

Cele două formații au mers umăr la urmăr doar primele zece minute de joc, încheiate la egalitate, scor 5-5. Oaspeții au preluat apoi inițiativa, s-au desprins la patru goluri în minutul 23, iar la pauză au intrat cu un avantaj de 18-15. Cu doi jucători în zi de gol, Cozorici și Alupoaiei, sucevenii s-au apropiat la 19-21, în debutul reprizei secunde, dar nu au avut forța să egaleze. Vasluienii au punctat apoi de cinci ori consecutiv și s-au impus în final fără emoții, scor 33-28.

lps handbal juniori I Branduse

LPS Suceava: Duman, Nastasiuc – Alupoaie (12 goluri), Cozorici (10), Tofănel (1), Pintilei (1), Logofătu (1), Câmpan (1), Cojan (1), Gvindă (1), Plugariu, Cocoș, Onania, Vacariu, Solcan și Moglan.