Gloria Buzău – Șomuz Fălticeni: 7-0

ACS Somuz Falticeni a suferit cea mai drastica infrangere de la debutul pe scena Ligii a III-a, dupa ce a fost surclasata sambata, pe terenul celor de la SCM Gloria Buzau, cu scorul de 0-7, intr-un meci contand pentru etapa a XII-a.

Fara patru titulari, absenti din cauza suspendarilor si a accidentarilor, trupa antrenata de Dan Dascalescu si Iulian Daraba a avut parte de o prima repriza de cosmar in Crang, gazdele reusind sa marcheze de cinci ori pana la pauza prin Asavoaei (‘5), I. Roman (’15 si ‘22 – penalty), Mihalache (‘32) si Ceausel (‘35). Scorul a luat proportii si mai mari in repriza secunda, cand formatia buzoiana a inscris alte doua goluri prin Pusca (‘56) si Florin Cazan (’72).

Somuz Falticeni: C. Pascal – Neagoe, Tacu, Cucuruzac, Dohotariu, Baltariu, Nechitoaia, Zama, Melinte, Julei, Padovei. Au mai intrat: Podgorodetchi, A. Pascal, Fl. Negura si Scutariu.