Gloria Buzău – Bucovina Rădăuți: 2-0

Bucovina Radauti n-a reusit surpriza in Crang, echipa condusa de Dorin Goian si Daniel Balan pierzand sambata, pe terenul Gloriei Buzau, cu scorul de 0-2, intr-un meci ce era considerat derbyul etapei a X-a din Seria I a Ligii a III-a.

Candidata la promovare, gruparea buzoiana a deschis scorul inca din minutul 11, cand Catana a profitat de o ezitare in defensiva oaspetilor si l-a invins pe Puianu dintr-o pozitie ideala. Radautenii au sansa egalarii pana la pauza, dar Vitu, Cerlinca, Stanescu si Visinar nu au gasit drumul spre gol, iar Gloria a intrat la cabine in avantaj. In debutul reprizei secunde, fiecare formatie si-a trecut cate o bara, Ungurianu zguduind transversala portii buzoiene cu un sut in forta. De marcat au facut-o tot gazdele, veteranul Petre dubland avantajul in minutul 60. S-a terminat 2-0, un rezultat prin care Bucovina coboara de pe podium, in vreme ce Gloria continua lupta pentru suprematie cu Otelul.

Bucovina Radauti: Puianu – Alecsandru, Vitu, Visinar, D. Balan – Stanescu, Danila – Cerlinca, Coroama, Busuioc – Ionesi. Au mai intrat: Ungurianu, Ciobanu si Stoian.