FOTO Sporting a făcut instrucţie

Duelul juniorilor B dintre LPS şi Sporting a fost adjudecat într-o manieră categorică de trupa lui Ciprian Anton. “Alb-verzii” s-au impus cu scorul de 5-0 şi şi-au consolidat astfel prima poziţie în clasament.

Terenul greu din Iţcani nu a permis procedee tehnice spectaculoase. Chiar şi aşa, Sportingul şi-a demonstrat superioritatea încă din primele minute, când a reuşit să deschidă scorul prin Ioancea. Acesta a înscris din gura porţii după o centrare venită de pe flancul stâng. Nechitoaia a majorat diferenţa în minutul 25, iar Buziuc a stabilit scorul pauzei cu o lovitură de cap din interiorul careului. Deşi au mai slăbit ritmul, “alb-verzii” au marcat încă două goluri în repriza secundă. Căeriu şi Buziuc au înscris prin două şuturi plasate din marginea careului. Scor final 5-0 pentru Sporting, care îşi consolidează astfel prima poziţie în clasamentul seriei 1 din Campionatul Naţional de juniori B.