Foto/ Rezultate turneul final

Cupa Cartierelor si-a decis ieri campioana celei de-a treia editii. Dupa aproape 50 de ore de fotbal, trofeul competitiei a fost castigat de echipa Railex Burdujeni. Vezi mai jos rezultatele turneului final!

Grupa A:

ora 09.00: LiraFlor Obcini – Club Zamca: 3-0

3-0 (Club Zamca nu s-a prezentat)

ora 09.45: Fru Burdujeni – Juventus Burdujeni: 4-0

1-0 (Panzariu), 2-0 (Panzariu), 3-0 (Haidau), 4-0 (Haidau)

ora 15.00: LiraFlor Obcini – Juventus Burdujeni: 9-1

1-0 (Serban), 2-0 (Gurita), 3-0 (Serban), 4-0 (Serban), 5-0 (Naharneac), 5-1 (Rotaru), 6-1 (Serban), 7-1(Serban), 8-1 (Sbiera), 9-1 (Serban)

ora 15.45: Club Zamca – Fru Burdujeni 0-3

Clasament final:
1. Liraflor Obcini 3 3 0 0 16-2 9p
2. Fru Burdujeni 3 2 0 1 8-4 6p
3. Juventus Burdujeni 3 1 0 2 7-15 3p
4. Club Zamca 3 0 0 3 2-12 0p

Grupa B:

ora 10.30: Kamer George Enescu – Tiki-Taka Burdujeni: 2-2

0-1 (Golofca), 1-1 (Autogol), 2-1 (Plamada), 2-2 (Vitel),

ora 11.15: Vestul Salbatic Burdujeni – Fc Obcini: 5-4

1-0 (Havristiuc), 2-0 (Tiron), 2-1 (Duman), 2-2 (Gavriliuc), 3-2 (Miron), 3-3 (Pastrav), 4-3 (Istrate), 4-4 (Gavriliuc), 5-4 (Istrate)

ora 16.30: Kamer George Enescu – Fc Obcini: 3-0

ora 17.15: Tiki-Taka Burdujeni – Vestul Salbatic Burdujeni: 1-2

1-0 (Ignat), 1-1 (Havristiuc), 1-2 (Istrate)

Clasament final:
1. Kamer George Enescu 3 2 1 0 10-3 7p
2. Vestul Salbatic Burdujeni 3 2 0 1 8-10 6p
3. Tiki-Taka Burdujeni 3 1 1 1 7-6 4p
4. Fc Obcini 3 0 0 3 6-12 0p

Grupa C:

ora 12.00: Adistal Itcani – Tunarii George Enescu: 13-2

1-0 (Filip), 2-0 (Filip), 3-0 (Filip), 4-0 (Musteata), 5-0 (Stamate), 6-0 (Musteata), 6-1 (C. Onciul), 7-1 (Teodor), 7-2 (Bilt), 8-2 (Romaniuc), 9-2 (Teodor), 10-2 (Costeniuc), 11-2 (Romaniuc), 12-2 (Tudoreanu), 13-2 (Ciocan)

ora 12.45: Danalis Burdujeni – Champs Burdujeni: 3-3

0-1 (Chitescu), 1-1 (Tomescu), 1-2 (Corban), 1-3 (Ghiviziu), 2-3 (Mandiuc), 3-3 (Chitescu)

ora 18.00: Adistal Itcani – Champs Burdujeni: 5-1

1-0 (Stamate), 2-0 (Stamate), 3-0 (Musteata), 4-0 (Ciocan), 4-1 (Virvarei), 5-1 (Sofian)

ora 18.45: Danalis Burdujeni – Tunarii George Enescu: 11-3

0-1 (Ghiviziu), 1-1 (Buta), 1-2 (Tomescu), 2-2 (Cruti), 3-2 (Ghiviziu), 4-2 (Ghiviziu), 5-2 (Tomescu), 6-2 (Corban), 7-2 (Ghiviziu), 8-2 (Cozariuc), 9-2 (Pascanut), 9-3 (Boghean), 10-3 (Breniuc), 11-3 (Breniuc)

Clasament final:
1. Danalis Burdujeni 3 2 1 0 23-8 7p
2. Adistal Itcani 3 2 0 1 20-12 6p
3. Champs Burdujeni 3 1 1 1 6-9 4p
4. Tunarii George Enescu 3 0 0 3 6-26 0p

Grupa D:

ora 13.30: ConBucovina Burdujeni – Railex Burdujeni: 3-3

0-1 (Nicoara), 0-2 (Bosancu), 1-2 (Negru), 2-2 (Oniu), 2-3 (D. Haraga), 3-3 (Luca)

ora 14.15: Funny People Marasesti – Young Boys Itcani: 8-1

1-0 (Cimbru), 2-0 (Cimbru), 3-0 (Melinte), 3-1 (Ignea), 4-1 (Cimbru), 5-1 (Lauric), 6-1 (Cimbru), 7-1 (Cimbru), 8-1 (Cimbru)

ora 19.30: ConBucovina Burdujeni – Young Boys Itcani: 6-0

1-0 (Murariu), 2-0 (Negru), 3-0 (Negru), 4-0 (M. Ungureanu), 5-0 (Cazacu), 6-0 (Cazacu)

ora 20.15: Railex Burdujeni – Funny People Marasesti: 10-0
1-0 (Cainari), 2-0 (Macovei), 3-0 (Boscu), 4-0 (Cainari), 5-0 (Cainari), 6-0 (Nicoara), 7-0 (Nicoara), 8-0 (Nicoara), 9-0 (Cainari), 10-0 (Cainari)

Clasament final:
1. Railex Burdujeni 3 2 1 0 25-3 7p
2. ConBucovina Burdujeni 3 2 1 0 18-3 7p
3. Funny People Marasesti 3 1 0 2 8-20 3p
4. Young Boys Itcani 3 0 0 3 1-26 0p

Sferturi de finala:

Astazi:
ora 09.30: LiraFlor Obcini – Vestul Salbatic Burdujeni: 1-3
1-0 (Gurita), 1-1 (Tunea), 1-2 (Miron), 1-3 (Tunea)

ora 10.15: Kamer George Enescu – Fru Burdujeni: 2-4
1-0 (Hrimiuc), 2-0 (Spatar), 2-1 (Cobzariu), 2-2 (Crupenschi), 2-3 (Crupenschi), 2-4 (Cobzariu)

ora 11.00: Danalis Burdujeni – ConBucovina Burdujeni: 2-1
1-0 (Pascanut), 2-0 (Corban), 2-1 (autogol)

ora 11.45: Railex Burdujeni – Adistal Itcani: 7-1

1-0 (Nicoara), 2-0 (Boscu), 3-0 (Nicoara), 4-0 (Nicoara), 5-0 (Cainari), 6-0 (Stan), 7-0 (D. Haraga), 7-1 (Musteata)

Semifinale:

ora 13.00: Vestul Salbatic Burdujeni – Danalis Burdujeni 2-3

0-1 (autogol), 1-1 (Miron), 2-1 (Istrate), 2-2 (Ghiviziu), 2-3 (Tomescu)

ora 13.45: FRU Burdujeni – Railex Burdujeni 0-5

0-1 (Stan), 0-2 (Nicoara), 0-3 (Cainari), 0-4 (Cainari), 0-5 (F. Haraga)

Finala mica:

ora 15.00: Vestul Salbatic Burdujeni – FRU Burdujeni 2-4

0-1 (Panzariu), 1-1 (Stanciu), 1-2 (Panzariu), 1-3 (Haidau), 1-4 (Haidau), 2-4 (Istrate)

Finala mare:
ora 16.00: Danalis Burdujeni – Railex Burdujeni: 1-4

1-0 (Corban), 1-1 (Cainari), 1-2 (Nicoara), 1-3 (Nicoara), 1-4 (Nicoara)

caricatura: Ovidiu Ambrozie BORTĂ

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "Foto/ Rezultate turneul final"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*