FOTO | Minaur – CSU Suceava: 22-22

CSU Suceava a terminat la egalitate, scor 22-22, meciul disputat joi seara, pe terenul celor de la Minaur Baia Mare, in etapa a XXIV-a din Liga Zimbrilor.

Motivati de gandul ca ar putea prinde ultimul loc de play-off, universitarii conduceau pe tabela la marcaj dupa primul sfert de ora de joc, cu scorul de 6-5, in urma unei aruncarii de la 7 metri transformata in gol de Ciubotariu. Gruparea maramureseana a restabilit egalitatea pe fondul paradelor lui Pop, iar pana la finalul primei reprize s-a mers umar la umar, pauza consemnand scorul de 12-12. Cristi Tcaciuc a inchis poarta in primele noua minute ale reprizei secunde, perioada in care oaspetii au luat un avans de patru goluri, dupa ce Gabi Burlacu marca pentru 16-12. Ragot a restabilit egalitatea in minutul 55, la scorul de 20-20, iar pe fondul presiunii publicului si a greselilor facute de suceveni, echilibrul s-a pastrat pana la final.  Minaur – CSU s-a terminat 22-22, iar echipa baimareana ramane pe ultimul loc de play-off, cu un avans de patru puncte, inaintea ultimelor doua etape din sezonul regulat.

CSU Suceava a marcat prin Ciubotariu (6 goluri), Burlacu (4), Tirzioru (3), Olariu (3), Baican (2), Sipka (1), Cotinghiu (1), Costea (1) si Mihai Sandu (1).

Vezi o galerie FOTO de la meciul Minaur – CSU Suceava!

7. Dunarea Calarasi 24 13 3 8 599-592 42
8. Minaur Baia Mare 24 9 1 14 585-610 28
9. CSU Suceava 24 7 3 14 608-626 24
10. CSM Focsani 24 7 3 14 555-595 24
11. HC Vaslui 24 6 1 17 584-673 19
12. CSM Fagaras 24 4 1 19 555-649 13
13. HC Odorhei* 24 10 2 12 427-462 32
14. Politehnica Iasi* 24 1 2 21 563-713 5