FOTO LPS Suceava – Adjud: 30-28

Echipa de juniori I a Liceului cu Program Sportiv a inregistrat astazi prima victorie in 2011. Formatia pregatita de Petru Brinduse a trecut pe teren propriu de Scoala Nr. 3 Adjud cu scorul de 30-28(12-12).

Sucevenii au plecat ca din tun, iar dupa 13 minute conduceau cu scorul de 7-2, moment in care oaspetii au cerut time-out. Pauza le-a priit jucatorilor din Adjud, care au redus din handicap, reusind chiar sa intre la egalitate la vestiare, scor 12-12. Debutul reprizei secunde le-a apartinut oaspetilor, care au condus in cateva randuri la o diferenta de trei goluri. LPS Suceava a intors soarta partidei in ultimele 10 minute. La scorul de 21-23 sucevenii au marcat trei goluri consecutive, iar in minutul 53 conduceau cu 24-23. Finalul partidei nu a fost lipsit insa de emotii pentru gazde, care au tremurat pana in ultimele secvente. Scor final 30-28, iar LPS Suceava continua cursa pentru un loc la turneul semifinal.