FOTO| Finala Cupei Romaniei

Formatia Progresul Fratautii Vechi este noua campioana judeteana a Cupei Romaniei Timisoreana dupa ce s-a impus in finala de duminica in fata formatiei Viitorul Veresti cu scorul de 1-0. Stadionul „9 Mai” din Siret s-a prezentat la un nivel foarte bun in aceasta finala de competitie si a gazduit un meci in care fotbalul adevarat pare sa se fi jucat abea in ultima jumatate de ora. Dupa un joc al primei reprize in care jucatorii pareau ca nu se regasesc pe teren, antrenorii ambelor echipe si-au mobilizat mai bine echipele si au inceput sa apara si ocaziile mari de gol. Formatia fratauteana a reusit in cele din urma sa isi impuna jocul si sa se joace cu ocaziile, iar in cele din urma, in minutul 67, jucatorul Gaza a reusit sa trimita balonul in poarta adversa cu o sansa destul de mare.S-a terminat 1-0 pentru tabara fratauteana si astfel formatia Progresul Fratautii Vechi este noua campioana a Romaniei la etapa judeteana editia 2012-2013.

Mai jos va este prezentata o galerie FOTO din Finala Cupei Romaniei realizata de Relu Brăileanu :

Articol & Foto : Relu Brăileanu