FOTO| Cupa Railex – Ziua I

Railex Suceava si Angi-Bau Concept Iasi au fost protagonistele primei zile de la Cupa Railex Bucovina, ambele formatii avand maximum de puncte dupa disputarea primelor doua runde din cadrul turneului.

Railex Suceava s-a instalat in fruntea grupei A, dupa ce a castigat duelurile locale cu Revine si Kamer, la finalul a doua meciuri in care vioara intai a “alb-rosiilor” a fost Sorin Nicoara (foto), autor cinci 5 goluri.

Grupa A:
Adistal Suceava – Kamer Suceava: 2-3
1-0 (Tudoreanu), 1-1 (Surdu), 2-1 (Ivasca), 2-2 (Boca), 2-3 (Cîrdei).

Revine Suceava – Railex Suceava: 1-4
0-1 (Nicoara), 0-2 (Bucaciuc), 0-3 (Nicoara), 0-4 (A. Ungureanu), 1-4 (Gurita).

Adistal Suceava – Magic-Dif Pres Iasi: 2-6
0-1 (Paftala), 0-2 (Paftala), 0-3 (Brighiu), 0-4 (Gutu), 0-5 (Paftala), 0-6 (Paftala), 1-6 (Andries), 2-6 (M. Ciobanu).

Kamer Suceava – Railex Suceava: 1-6
0-1 (Nicoara), 0-2 (Nicoara), 0-3 (Corban), 1-3 (Lelcu), 1-4 (Nicoara), 1-5 (A. Ungureanu), 1-6 (Pascanut).

Clasament:
1. Railex Suceava 2 2 0 0 10-2 6p
2. Magic-Dif Pres Iasi 1 0 0 6-2 3p
3. Kamer Suceava 2 1 0 1 4-8 3p
4. Revine Suceava 1 0 0 1 1-4 0p
5. Adistal Suceava 2 0 0 2 4-9 0p

In grupa B, prima zi a turneului a fost dominata de formatia Angi-Bau Concept Iasi, care a bifat doua victorii in primele doua runde, dupa ce a trecut de Netcom Suceava (4-0) si Ozer Golden Roman (4-2).

Grupa B:
Interconti Suceava – Ozer Golden Roman: 2-1
1-0 (Ionesi), 2-0 (Afloarei), 2-1 (autogol).

Angi–Bau Concept Iasi – Netcom Suceava: 4-0
1-0 (Neagu), 2-0 (Cruceanu), 3-0 (Aivanoaei), 4-0 (Baba).

Netcom Suceava – Consiliul Judetean Buzau: 1-3
0-1 (Milan), 1-1 (Botusan), 1-2 (Stan), 1-3 (autogol).

Ozer Golden Roman – Angi–Bau Concept Iasi: 2-4
0-1 (Cruceanu), 0-2 (Cruceanu), 0-3 (Ursachi), 1-3 (Fomin), 1-4 (Cruceanu), 2-4 (Damian).

Clasament:
1. Angi-Bau Concept Iasi 2 2 0 0 8-2 6p
2. Consiliul Judetean Buzau 1 1 0 0 3-1 3p
3. Interconti Suceava 1 1 0 0 2-1 3p
4. Ozer Golden Roman 2 0 0 2 3-6 0p
5. Netcom Suceava 2 0 0 2 1-7 0p

Grupa A – Sambata:
ora 09.00: Magic-Dif Pres Iasi – Revine Suceava
ora 09.45: Railex Suceava – Adistal Suceava
ora 12.00: Kamer Suceava – Revine Suceava
ora 12.45: Railex Suceava – Magic-Dif Pres Iasi
ora 18.00: Revine Suceava – Adistal Suceava
ora 18.45: Magic-Dif Pres Iasi – Kamer Suceava

Grupa B – Sambata:
ora 10.30: Angi – Bau Concept Iasi – Interconti Suceava
ora 11.15: Consiliul Judetean Buzau – Ozer Golden Roman
ora 13.30: Ozer Golden Roman – Netcom Suceava
ora 14.15: Interconti Suceava – Consiliul Judetean Buzau
ora 19.30: Netcom Suceava – Interconti Suceava
ora 20.15: Consiliul Judetean Buzau – Angi – Bau Concept Iasi

Duminica:
ora 09.00: Semifinala 1 (locul 1 Grupa A – locul 2 Grupa B)
ora 09.45: Semifinala 2 (locul 1 Grupa B – locul 2 Grupa A)
ora 13.00: Finala mica
ora 14.00: Finala mare

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "FOTO| Cupa Railex – Ziua I"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*