FOTO | Cupa Railex – Ziua a II-a

Cupa Railex Bucovina la minifotbal continua astazi, pe terenul Ramiro, cu meciurile din cadrul fazei grupelor. Ramai pe www.GazetaSv.ro pentru a afla rezultatele si marcatorii din prima zi a competitiei. Foto: Andrei Siran.

Grupa A:
Adistal Suceava – Kamer Suceava: 2-3
1-0 (Tudoreanu), 1-1 (Surdu), 2-1 (Ivasca), 2-2 (Boca), 2-3 (Cîrdei).

Revine Suceava – Railex Suceava: 1-4
0-1 (Nicoara), 0-2 (Bucaciuc), 0-3 (Nicoara), 0-4 (A. Ungureanu), 1-4 (Gurita).

Adistal Suceava – Magic-Dif Pres Iasi: 2-6
0-1 (Paftala), 0-2 (Paftala), 0-3 (Brighiu), 0-4 (Gutu), 0-5 (Paftala), 0-6 (Paftala), 1-6 (Andries), 2-6 (M. Ciobanu).

Kamer Suceava – Railex Suceava: 1-6
0-1 (Nicoara), 0-2 (Nicoara), 0-3 (Corban), 1-3 (Lelcu), 1-4 (Nicoara), 1-5 (A. Ungureanu), 1-6 (Pascanut).

Astazi:

Magic-Dif Pres Iasi – Revine Suceava: 0-1
0-1 (Stanca).

Railex Suceava – Adistal Suceava: 7-1
1-0 (Corban), 2-0 (Tomescu), 3-0 (A. Ungureanu), 4-0 (Bucaciuc), 4-1 (Tudoreanu), 5-1 (Nicoara), 6-1 (Nicoara), 7-1 (Pascanut).

Kamer Suceava – Revine Suceava: 1-4
0-1 (Gurita), 0-2 (Gurita), 0-3 (Crisu), 0-4 (Grosu), 1-4 (Cernisov).

Railex Suceava – Magic-Dif Pres Iasi 3-3 (4-5 d.p.)
0-1 (Tudorache), 0-2 (Brighiu – pen), 1-2 (Sevaciuc), 2-2 (Tomescu), 2-3 (Brighiu), 3-3 (Nicoara).

Revine Suceava – Adistal Suceava: 2-1
1-0 (Apetri), 2-0 (Apetri), 2-1 (M. Ciobanu).

Magic-Dif Pres Iasi – Kamer Suceava: 4-6
0-1 (Turtureanu), 0-2 (Turtureanu), 0-3 (Filip), 0-4 (Boca), 1-4 (Pascal), 2-4 (Gutu), 2-5 (Sirbu), 3-5 (Grigoras), 4-5 (Gutu), 4-6 (Crupenschi).

Clasament final:
1. Railex Suceava 4 3 1 0 20-6 10p
2. Revine Suceava 4 3 0 1 8-6 9p

3. Kamer Suceava 4 2 0 2 11-16 6p
4. Magic-Dif Pres Iasi 4 1 1 2 13-12 5p
5. Adistal Suceava 4 0 0 4 6-18 0p

Grupa B:
Interconti Suceava – Ozer Golden Roman: 2-1
1-0 (Ionesi), 2-0 (Afloarei), 2-1 (autogol).

Angi–Bau Concept Iasi – Netcom Suceava: 4-0
1-0 (Neagu), 2-0 (Cruceanu), 3-0 (Aivanoaei), 4-0 (Baba).

Netcom Suceava – Consiliul Judetean Buzau: 1-3
0-1 (Milan), 1-1 (Botusan), 1-2 (Stan), 1-3 (autogol).

Ozer Golden Roman – Angi–Bau Concept Iasi: 2-4
0-1 (Cruceanu), 0-2 (Cruceanu), 0-3 (Ursachi), 1-3 (Fomin), 1-4 (Cruceanu), 2-4 (Damian).

Astazi:

Angi – Bau Concept Iasi – Interconti Suceava: 0-2
0-1 (Craciun), 0-2 (Afloarei).

Consiliul Judetean Buzau – Ozer Golden Roman: 4-1
1-0 (Bunica), 2-0 (Lungu), 3-0 (Bunica), 3-1 (Damian), 4-1 (Paveliuc).

Ozer Golden Roman – Netcom Suceava: 2-3
0-1 (Botusan), 1-1 (Vizitiu), 1-2 (Neamtu), 2-2 (Fomin), 2-3 (Neamtu).

Interconti Suceava – Consiliul Judetean Buzau: 0-2
0-1 (Stan), 0-2 (Bunica).

Netcom Suceava – Interconti Suceava: 4-1
1-0 (Botusan), 2-0 (Botusan), 3-0 (Mihalache), 3-1 (Craciun), 4-1 (Botusan).

Consiliul Judetean Buzau – Angi–Bau Concept Iasi: 2-1
1-0 (Lungu), 1-1 (Baba), 2-1 (Lungu)

Clasament:
1. Consiliul Judetean Buzau 4 4 0 0 11-3 12p
2. Angi-Bau Concept Iasi 4 2 0 2 9-6 6p

3. Netcom Suceava 4 2 0 2 8-10 6p
4. Interconti Suceava 4 2 0 2 5-8 6p
5. Ozer Golden Roman 4 0 0 4 6-13 0p

Clasamentul golgheterilor (Etapa a 4-a):

8 goluri: Sorin Nicoara (Railex Suceava)
4 goluri: Paul Paftala (Magic-Dif Pres Iasi), Alin Cruceanu (Angi-Bau Concept Iasi)
3 goluri: Adrian Ungureanu (Railex Suceava), Ciprian Brighiu (Magic-Dif Pres Iasi), Mihai Gurita (Revine Suceava), Romica Bunica (Consiliul Judetean Buzau).

Maine:
ora 09.00: Semifinala 1 (Railex Suceava – Angi-Bau Concept Iasi)
ora 09.45: Semifinala 2 (Consiliul Judetean Buzau – Revine Suceava)
ora 13.00: Finala mica
ora 14.00: Finala mare

COMENTARII:

Scrie un comentariu! la "FOTO | Cupa Railex – Ziua a II-a"

Scrie un comentariu!

Adresa ta de email nu va fi publicată.


*