FOTO| CSU – România: 42-33

CSU Suceava si-a adjudecat si cea de-a doua intalnire amicala sustinuta in fata echipei nationale de tineret a Romaniei. Fata de confruntarea precedenta, de data aceasta handbalistii suceveni au avut o prestatie mult mai convingatoare, impunandu-se la capatul celor 60 de minute cu scorul de 42-33.

Oaspetii au contat in joc doar in primele 20 de minute, la finalul carora aveau un avans de 6 goluri, scor 8-14. Jucatorii lui Stelian Bursuc au recuperat din handicap in ultimele zece minute ale primei reprize, iar pauza a gasit cele doua formatii la egalitate, 17-17. Odata cu debutul actului secund, Universitatea a preluat initiativa, iar dupa doar 10 minute si-a asigurat un avantaj de sapte goluri, scor 28-21. Ultima parte a intalnirii nu a adus nimic nou, handbalistii suceveni impunandu-se lejer, scor 42-33.

CSU Suceava: Andrei, Draghici – Tutu (6 goluri), Bahan (6), Mitrea (5), Rosu (5), Cadar (4), Petrea (4), Dumitras (3), Gavriloaia (2), Serban (2), Tiganasu (2), Smeu (2), Amihaesi (1), Negruseri.