FOTO CSU II – CSM Focşani:36-29

Universitatea II Suceava continua sa defileze in prima serie a Diviziei A. Handbalistii suceveni au dispus astazi cu scorul de 36-29 de CSM Focsani, intr-un meci in care la gazde au evoluat printre altii Acatrinei, Soldanescu si Tutu.

Echilibrul dintre cele doua formatii s-a rupt dupa minutul 12, cand gazdele au reusit sa inscrie 5 goluri consecutive si au dus scorul la 12-7. Sucevenii au continuat jocul bun pana la pauza, atunci cand tabela indica 20-12. Vrancenii au iesit mai motivati de la vestiare, iar in primele cinci minute din repriza secunda au marcat 4 goluri consecutive. A urmat o noua perioada buna a Universitatii, care s-a distantat la 26-19. Pana la fluierul final ambele echipe au mai marcat cate 10 goluri, iar formatia suceveana a bifat astfel cea de-a patra victorie consecutiva.

CSU Suceava: Spiridon(1 gol), Drăghici – Acatrinei(6), Roşu(6), Dumitraş(6)-foto, Ţuţu(4), Petrea(4), Ţigănaş(3), Şoldănescu(2), Zvanciuc(2), Buga(2), Matei, Toşa, Smeu.

CSM Focşani: Cloşcă, Rusu – Costache(9 goluri), Stan(8), Maftei(5), Popa(3), Negrea(3), Stancu(1), Secară, Neaţă, Anca, Necoară, Voicu, Paroiu.