FOTO | CSM Suceava – Știința Bacău: 3-0

CSM Suceava si-a consolidat locul 4 in clasamentul seriei de est a Diviziei A2 la volei masculin, dupa ce s-a impus sambata dimineata, in sala Unirea, in fata celor de la Stiinta Bacau, in minimum de seturi, scor 3-0, intr-un meci care a contat pentru etapa a VII-a a sezonului regulat.

Aflate la primul joc oficial din acest an, cele doua formatii au mers cap la cap pana la scorul de 11-11, dupa care gazdele s-au desprins si si-au adjudecat primul set cu 25-18. Trupa condusa de Tudor Orasanu a inceput perfect actul secund, in care a condus cu 6-0 si 19-12, pentru ca in final sa se impuna cu un identic 25-18. Fara replica din partea oaspetilor, gruparea suceveana a controlat autoritar si setul trei, adjudecat de gazde cu 25-15, dupa au condus cu 9-3, 19-10 si 21-11.

Vezi o galerie FOTO realizata de Daniel Vatamanu!

Am inceput anul asa cum ne doream, cu o victorie destul de clara. Adversarul nu prea ne-a opus rezistenta, dar am avut un joc destul de incalcit. Cu aceste trei puncte, cred ca, in proportie de 90%, ne-am asigurat locul 4”, a declarat tehnicianul Tudor Orasanu, care mizeaza si in 2019 pe sprijinul Primariei. “Visam la vremuri mai bune. Poate reusim sa atragem si un sponsor, cineva din mediu privat, care sa aduca o infuzie de capital. Ne-am putea propune mai mult, sa fim o candidata la promovare”, a adaugat antrenorul echipei locale de volei.