FOTO | CSM Pașcani – Bucovina Rădăuți: 2-2

Bucovina Radauti a incheiat la egalitate, scor 1-1, meciul disputat marti, pe terenul celor de la CSM Pascani, in  deschiderea etapei a XXII-a a Ligii a III-a. Condusa de pe banca tehnica doar de Daniel Balan, echipa radauteana a deschis scorul pe Stadionul “CFR” in minutul 30, cand Busuioc a profitat de o iesire gresita a goalkeeperului advers si a inscris cu poarta goala. Bucuria oaspetilor a durat insa doar un minut, Sinescu reusind sa restabileasca egalitatea cu o executie din centrul careului, dupa o pasa primita printre fundasii radauteni. Bucovina avea totusi sa intre in avantaj la pauza, ca urmare a unui gol semnat de Cerlinca, mijlocasul sucevean marcand cu un sut plasat de la 16 metri.  Pe finalul primei reprize, Bosinceanu a nimerit bara cu o executie din careu (foto).

Presata de locul din clasament, acolo unde se lupta pentru evitarea retrogradarii, CSM Pascani a egalat din nou situatia in minutul 62, prin radauteanul Tudor Zaremba, care a inscris in poarta fostei sale echipe cu o executie spectaculoasa din foarfeca. In ultima jumatate a reprizei secunde s-a jucat cu garda jos, cu ocazii mari la ambele porti, cele doua formatii cautand un gol al victoriei care nu avea sa mai vina. Bucovina Radauti – CSM Pascani s-a terminat 2-2, iar trupa lui Dorin Goian si Daniel Balan obtine astfel primul punct in deplasare de la startul sezonului de primavara.

Vezi o galerie FOTO realizata de Cristian Plosceac!

Bucovina Radauti: Puianu – Alecsandru, Vitu, Antonesei, Chirilescu, Bosînceanu, Stanescu, Ungurianu, Cerlinca, Busuioc, Ionesi. Au mai intrat: Coroama, Stoian, Ciobanu si Danila.